Apstumdyta Daugėlių mokyklos pedagogė neigia mokinių žodžius: tai pirmas toks konfliktas

LNK
2017-05-19 21:16

Socialiniuose tinkluose žaibiškai išplitusioje medžiagoje užfiksuota, kaip mokiniai terorizuoją mokytoją. Tokia situacija klasėje sėdintiems nepilnamečiams sukėlė pliūpsnį emocijų, už kadro aiškiai girdėti jų reakcija. Galiausiai prieš pedagogę panaudojamas fizinis smurtas – mokinė ją šiurkščiai ir agresyviai nustumia. Toks elgesys tik dar labiau įaudriną visą klasę.

Skaitykite: Incidentas Kuršėnų mokykloje: mokinė grubiai užsipuolė mokytoją, ši įžvelgia ir savo kaltę

Kuršėnų mokykloje pradėtas tyrimas: dėl patyčių vaikai kaltina mokytoją, o ši – vaikus

Versijos skiriasi

Mokytoja sako, kad tai pirmas toks atvejis. Vis dėlto švietimo profsąjungos pirmininkas sako, kad iš vaizdo medžiagos matyti, jog panaši situacija įvyksta ne pirmą kartą.

reklama

„Aš manau, kad tai yra ne pirmas incidentas toje mokykloje. Žiūrint situaciją matėsi, kad ten niekam nebuvo nuostaba, kad buvo tyčiojamasi, aš manau, kad mokyklos vadovas žinojo, kad nėra visiškai viskas gerai. Vadovai, žinantys šią situaciją, jie, bijodami suteršti mokyklos vardą, jie bando nuslėpti arba įtikinti, kad jis nusileistų arba apkaltina mokytoją nekompetencija,“ – savo versiją dėsto Švietimo profsąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

Kiek kitaip į situaciją žvelgia Rasa Jamontienė, Šiaulių švietimo profsąjungų susivienijimo pirmininkė. „Kaltė yra galbūt tik tokia, kad ji, kaip ir daugelis mokytojų, nenutraukė pamokos, nesiima griežtų priemonių ir negina savęs. Pedagogas turi žinoti, kas jis, turi save ginti, jis turi parodyti, turėti moralinį stuburą ir neleisti vaikams taip elgtis. <...> Labai baisiai atrodo, ir situacija, kad mokytoja yra viena, ir jei ne ta siena, ji būtų griuvusi. tai nežinia, kaip būtų pasibaigę viskas. Su šia mergaite ir kitais mokiniais turėtų dirbti specialistai,“ – sako R. Jamontienė.

Psichiatras sako, kad viena iš galimų problemos priežasčių, tai kad pamoka vyko sujungus skirtingas klases. „Vieni, matyt, norėjo būti didesni už kitus, parodyti, kokie mes, pasirodyti prieš 9-okus. <...> Reikia daryt išvadas. Matyt, negali jungtis 7-9 klasės,“ – mano Linas Slušnys.

Vaikų globos namų direktorius sako, kad paauglė tam tikrais atvejais negali savęs suvaldyti. „Bet kokia maža provokacija iššaukia nevaldomą protrūkį. <...> Bet mes mokame dirbti, ją pažįstame, išvengiame visų konfliktinių situacijų,“ – sako Feliksas Ruzdinskas, vietos vaikų globos namų direktorius.

Kuršėnų Daugėlių mokykloje pedagogė apstumdyta mokinės

Nesutaria, ar derėjo viešinti

Šokiruojančią medžiagą internete paviešino vieno mokinio mama. Yra manančių, kad ji pasielgė neteisingai ir sako, kad teroro mokykloje nereikėjo viešinti. „Vis tiek reikia galvoti pirmiausiai apie vaikų interesus ir neleisto tokiai medžiagai pakliūti į viešąją erdvę, nes tai žemina vaikų orumą ir teises, pažeidžia ir mokytojos taip pat, blogai vertinu,“ – sako direktoriaus pavaduotoja Nijolė Bilevičienė.

Vis dėl to šis incidentas gali turėti ir dvi puses. Po įvykio prabilo ir mokyklos mokiniai, teigdami, kad mokytoja pati iššaukė tokį mokinių elgesį. Socialiniame tinkle jie rašo, neva pati pedagogė anksčiau galėjo naudoti tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Viena septintokė teigia, kad mokytoja kiek anksčiau vieną bendraklasę įžeidė dėl rožinių plaukų ir išvadino „durne“. Teigiama, kad mokiniams ne kartą buvo įspirta, bandant pataisyti mokinių laikyseną. Policija praneša, jog mokiniai turi daugiau filmuotos medžiagose, joje neva matosi ir mokytojos netinkamas elgesys.

Šiuo metu įtarimai dar niekam nepatikti. Aršiausiai paauglei šiuo metu tik penkiolika, tokio amžiaus paauglius baudžiamojon atsakomybėn galima patraukti tik už labai sunkius nusikaltimus.

Plačiau – reportaže.

reklama