Savaitgalio orai – puikiausias metas atsigriebti už vėsų pavasarį

Alfa.lt
2017-05-19 20:13

Po beveik dvi savaites vėlavusio pavasario, gegužės sniego ir šalnų, žmonės skuba mėgautis vasarišku oru. Savaitgalis tam bus labai tinkamas, – sako sinoptikai, prognozuojantys šilumą net iki 27-ių laipsnių, nors yra buvę metų, kaip termometro stulpelis gegužės 20-ąją šoktelėdavo iki 30-ies, o buvo nukritęs iki minus 3. Panašu, kad šį savaitgalį atsigaus ir gyvenimas pajūryje.

Tiesa, kol kas Palangoje vyrauja ramybė, vasaros šurmulio dar nėra, tačiau šilumos banga, atsirisianti į Lietuvą šį savaitgalį, į pajūrį atgins tūkstančius poilsiautojų. Palanga pasiruošusi naujam srautui, nors sezono pradžią skelbs tik po savaitės. Turizmo informacijos biuro duomenimis, Lietuvos pajūris traukia ne tik lietuvius, jį pamėgo kaimynai lenkai ir latviai. Čia nemažai poilsiautojų iš Rusijos, Baltarusijos, yra ir vokiečių, norvegų, kurie dažnai keliauja su kemperiais. Kol Palangose dar ne sezonas ir kainos dar nesikandžioja.

Medikai baiminasi, kad šilumos išsiilgę lietuviai neperlenktų lazdos: nepersišaldytų, nepersivalgytų ir nepersidegintų. „Turim tam tikrų grėsmių, nes po šalto laikotarpio dar ir mūsų organizmas nėra prisitaikęs prie tokių karščių ir mes iš tikrųjų tikrai stačia galva puolam į tą orą, į karštą saulę ir galim turėti įvairių nemalonumų paskui į vakarą. Tai gerklės skausmus, užkimimą, galų gale nudegimą saulėje, nes oda, nemačiusi ilgai saulės, yra labai imli saulės spinduliams. <...> Gali būti ne tiktai gražus rudas įdegis, bet ir besilupanti raudona nosis. Arba saulės alergija, kuri nemaloniai baigiasi – ir patinusia oda, ir niežėjimu arba perštėjimu,“ – kaip ir kasmet perspėja Centro poliklinikos šeimos gydytoja Daiva Berškienė.

Vaistinės jau prieš kelias savaites ėmė ruoštis šiltajam metui – gerokai išaugo kremų nuo saulės ir antialerginių vaistų poreikis. Tad nenuostabu, jog šį savaitgalį daugelis jau pradės ir maudynių sezoną – laikas tinkamas, nes, kaip sako senolių išmintis, maudytis galima jau po pirmo griaustinio. O Lietuvoje šiemet pirmą kartą griaudėjo dar balandį.

Plačiau – reportaže.

reklama