Į pergalingą žaidimą grįžusiam „Žalgiriui“ liko žingsnis iki finalo

„Žalgiris“ – „Neptūnas“
© Fotodiena.lt
2017-05-19 17:58

Lietuvos krepšinio lygoje penktadienio vakarą laukė dar viena intriguojanti pusfinalio kova. Favoritų statusą namų arenoje po netikėto kluptelėjimo Klaipėdoje siekė parodyti Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Savo užduotį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams daryti sekėsi puikiai. Kauniečiai 83:60 (24:16, 24:18, 20:15, 15:11) nepasigailėjo uostamiesčio komandos ir atsidūrė vos per žingsnį nuo finalo serijos.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 14 (6/8 dvit.), Leo Westermannas (4/6 trit.) ir Brockas Motumas po 12, Paulius Jankūnas 11 (7 atk. kam., 2 rez. perd.).

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 14, Danielis Ewginas 9, Mindaugas Kačinas 7.

Eiga:

Trečiajame kėlinyje intriga ėmė visiškai nykti, kai kauniečiai parodė, jog šansų uostamiesčio klubui nepaliks. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai stengėsi mažinti skirtumą, tačiau tai darė itin nesėkmingai ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko rezultatu 68:49.

Antrasis kėlinys rezultatyvesnis nei pirmesnis, o atkaklios kovos, rodos, po truputį mažėja. Uostamiesčio krepšininkai stengiasi nepaleisti žalgiriečių į priekį, tačiau tai daryti sekasi sunkiai. Aikštės šeimininkai atrodo vis geriau, o į ilgąją pertrauką išeina ilsėtis jau susikrovę dviženklę persvarą – 48:34.

Pirmojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai rodė, jog nesiruošia aikštės šeimininkams dobanoti lengvos pergalės ir ganėtinai greitai susikrovė penkių taškų pranašumą – 10:5. Antroje kėlinio pusėje Šarūno Jasikevičiaus auklėtinai atsigavo, paspaudė varžovus ir perėmė inicaityvą. Pirmasis ketvirtis baigėsi 24:16, žalgiriečių naudai.

Situacija:

Geležinę gynybą Klaipėdoje demonstravęs „Neptūnas“ įveikė pirmenybių lyderį Kauno „Žalgirį“ bei išlygino serijos rezultatą.

Nepaisant puikaus klaipėdiečių pasirodymo, reikia pripažinti, kad žalgiriečiai po lengvos pergalės serijos starte, kiek atsipalaidavo. Prastai pradėtas antrasis mačas, neapgalvoti perdavimai bei prastas priekinės linijos žaidimas kainavo jiems pergalę.

Netinkamą krepšininkų nusiteikimą po dvikovos pabrėžė ir strategas Šarūnas Jasikevičius. „Kai kuriems žaidėjams turėtų būti gėda dėl savo pasirodymo. Mes neatsakėme į varžovų fizinę kovą. Galbūt jie tikėjosi, kad ir antros rungtynės bus tokios lengvos“, – po dvikovos Klaipėdoje sakė Jasikevičius.

„Neptūnas“ – „Žalgiris“

Prieš seriją buvo daug kalbėta apie „Žalgirio“ pranašumą priekinėje linijoje, tačiau savo galios jie neparodė antrajame susitkime. Augusto Lima, Antanas Kavaliauskas ir Brockas Motumas kartu pelnė tik 15 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Lima išvykoje į Ispaniją aplankyti ką tik gimusios dukros ir šiandien ant parketo jo neišvysime, tad pasitempti privalės būtent Kavaliauskas su Motumu.

Jų gero žaidimo arčiau krepšio šiandien kauniečiams labai prireiks. „Neptūnas“ jau žino ką reiškia įveikti „Žalgirį“ Kaune. Uostamiesčio komanda yra vienintelė visoje lygoje įveikusi kauniečius jų pačių arenoje. „Jei kausimės su tokia energija, kokią matėme Klaipėdoje, ir žaisime vadovaudamiesi tokiu mentalitetu: kiekviena gynyba ir kiekvienas puolimas yra tarsi paskutinis ir aukso vertės, tada galime priešintis“, – sakė Adomaitis.