Už bitkoiną jau mokama po daugiau nei 1900 dolerių

Bitkoinų žetonai
Bitkoinų žetonai
© Flickr
Traders.lt
2017-05-19 14:28

Šiandien už populiariausią pasaulyje virtualią valiutą pirmą kartą mokama jau net po daugiau nei 1900 dolerių. Šios valiutos vertės augimas susijęs su padidėjusia geopolitine įtampa bei su pačios valiutos technologija.

Apie pietus virtuali valiuta bitkoinas dolerio atžvilgiu buvo pabrangusi 2,44 procento iki 1923,45 dolerio, na o vienu metu už vieną bitkoiną buvo mokama net po 1934,24 dolerio, t. y. absoliučiai didžiausia kaina. Vien per šią savaitę ši valiuta jau pabrango apie šešiolika procentų, o nuo šių metų pradžios šios virtualios valiutos vertė pašoko dvigubai.

Bendra visų egzistuojančių bitkoinų vertė jau siekia 31,41 mlrd. dolerių.

Be politinių įvykių, kurie didina netikrumą ir skatina ieškoti saugaus prieglobsčio, minimos virtualios valiutos brangimą taip pat lemia ir jos populiarumo didėjimas Azijoje, o ypač Japonijoje. Šios šalies biržose bitkoinas yra brangesnis nei Amerikoje.

„CryptoCompare“ praneša, kad bitkoinai prekybos apyvartos Japonijos jenomis ir Pietų Korėjos vonais pastebimai ūgtelėjo ir sudarė net 48,6 procento visos prekybos minima virtualia valiuta. Japonijoje buvo priimti įstatymai, kurie įteisino bitkoinų naudojimą atsiskaitant.

reklama

Per pastaruosius vienerius metus bitkoino vertė Amerikos dolerio atžvilgiu pašoko 4,4 karto.