Nauja viltis „WikiLeaks“ įkūrėjui Assange’ui: Švedija naikina kaltinimus

LNK | Alfa.lt
2017-05-19 12:34

Švedijos prokurorai nusprendė panaikinti kaltinimus dėl seksualinės prievartos Julianui Assange’ui – paslapčių viešintojų organizacijos „WikiLeaks“ įkūrėjui, skelbia BBC.

Toks žingsnis žengtas prieš Stokholmo teismui imantis svarstyti J. Assange’o teisininkų reikalavimą, kad būtų nutraukta jo paieška pagal Europos arešto orderį.

Australijos pilietis J. Assange’as nuo 2012 metų nė karto neišėjo iš Ekvadoro ambasados Londone. Jis siekė išvengti ekstradicijos į Švediją ir neigė, kad yra kaltas dėl seksualinių nusikaltimų.

J. Assange’as taip pat teigė turįs pagrindo bijoti, kad Švedija išduos jį Jungtinėms Valstijoms.

„WikiLeaks“ nuo 2006 metų, kai buvo oficialiai įkurta Islandijoje, paviešino šimtus tūkstančių slaptų JAV dokumentų.

reklama

Pastaruoju metu organizacija vis dažniau sulaukia kaltinimų glaudžiai bendradarbiaujant su Rusijos slaptosiomis tarnybomis ir dalyvaujant informacinėje kampanijoje prieš Vakarų šalių vyriausybes. „WikiLeaks“ praėjusiais metais paviešino iš JAV Demokratų partijos kompiuterių tinklų pavogtus dokumentus ir elektroninius laiškus, kas galėjo prisidėti prie JAV prezidento rinkimų baigties.

Anksčiau šią savaitę į laisvę išėjo „WikiLeaks“ informatorė Chelsea Manning, sulaukusi kadenciją baigusio JAV prezidento Baracko Obamos malonės.