Landsbergis bedė pirštu į koalicijos vienybę: premjeras neturi stipraus palaikymo ir dirba mažumos sąlygomis

Info TV
2017-05-19 11:17

Premjeras Saulius Skvernelis apkaltino konservatorius, kurie siūlo Seimui stabdyti alkoholio prieinamumą ribojančias įstatymo pataisas, „dedant į krūmus“ ir atsisakant per rinkimus pačių deklaruotų principų.

Paklaustas apie konservatorių siūlymą stabdyti įstatymo pataisas, Ministras Pirmininkas teigė, kad „kai kurios politinės partijos“ atsitraukia nuo savo rinkimų nuostatų.

Savo ruožtu TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis INFO TV studijoje drąsiai tvirtino, kad tikrosios valdančiosios daugumos Seime nėra, o sprendimų nepriėmimas, reformų vilkinimas ar keistos diskusijos parodo, kad koalicijoje vyksta ne darnus darbas, o politinis chaosas.

„Tai, ką šiandien matome, yra gana liūdnas vaizdas, kai matome, kuomet premjeras dėl kiekvieno klausimo neturi palaikymo. Vienu klausimu kreipiasi į konservatorius, kitu tikisi ir grasina socialdemokratams, trečiu kaunasi su Ramūnu Karbausiu. Visa tai yra mažumos sąlygos“, – laidoje tvirtino G. Landsbergis.


reklama

Politiko teigimu, pats S. Skvernelis nebuvo atėjęs konkrečiai pas G. Landsbergį prašyti paramos dėl vieno ar kito klausimo, tačiau dėl ateities reformų jam greičiausiai reikės pradėti tartis ir su opozicija, ieškoti kelių.

„Pastaruoju metu matome tris esminius ateities sprendimus. Tai būtų miškų pertvarka, urėdijos, kuri Seime buvo užgesinta, tada Darbo kodeksas ir trečias dalykas – alkoholio įstatymų pataisos. Tai čia tokios pertvarkos, kurios visos yra užklimpusios Seime. Ir atrodo, kad premjeras valdo visą Seimą, kad visi jam būtų pavaldūs, o jam užtenka treptelti kojele, dauguma subėga ir balsuoja, už ką reikia“, – ironizavo G. Landsbergis.

Paklaustas apie ligšiolinį savo užkulisinį bendravimą su S. Skverneliu, konservatorius sakė, kad jis nėra tikras, ar su premjeru yra iš tikro aptarinėjęs rimtus dalykus, pertvarkas.

„Mano pozicija buvo ir liko tokia pati. Jeigu yra opozicija įtraukiama ir premjeras jaučiasi, kad gyvena mažumos sąlygomis, mes, būdami atsakingi, esame pasiryžę padėti tam, kad svarbūs projektai judėtų į priekį. Pats susilaukiau nemažai kritikos dėl to, ką tai reiškia, ir kolegos, ir žiniasklaida kartais prikišdavo. Jeigu trūksta valios, opozicija gali padėti“, – sakė G. Landsbergis.

Konservatoriaus tikinimu, problemų – nemažai, o gal net pati didžiausia problema yra vidinis „valstiečių“ susiskaldymas – jei pažiūrėtume, „jie patys kovoja ir aiškinasi“.

„Atsiminkime, kokiais epitetais svaidėsi Karbauskis į Skvernelio pusę, kuriam liepė pailsėti, dabar jau ir man liepia pailsėti“, – sakė G. Landsbergis.

Visą pokalbį su politiku žiūrėkite INFO TV reportaže