Lietuva – pirmoji šalis, priglobusi Čečėnijoje persekiojamus homoseksualus

Homoseksualų vėliava
Homoseksualų vėliava
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-05-19 11:16

Dviem Čečėnijos piliečiams Lietuva suteikė prieglobstį po to, kai pasirodė pranešimų apie Razmano Kadyrovo valdomoje šalyje persekiojamus ir kankinamus netradicinės orientacijos asmenis, džiaugiasi seksualinių mažumų naujienas pristatantis GayStarNews.com.

ČEČĖNIJOJE – MASINIAI SUSIDOROJIMAI SU HOMOSEKSUALAIS

Lietuva tapo pirmąja šalimi, kuri dviem čečėnams suteikė prieglobstį dėl jų homoseksualumo ir persekiojimo gimtinėje.

„Galiu patvirtinti, kad mes išdavėme vizas dviems atvykėliams iš Čečėnijos, kurie buvo persekiojami dėl savo seksualinės orientacijos“, – Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė naujienų agentūrai BNS.


reklama

Ministras taip pat patikino Čečėnijoje persekiojamų seksualinių mažumų atstovų problemą paraginęs spręsti ir Europos Sąjungos institucijas.

Tokį L. Linkevičiaus žingsnį palaikė ir žinomas britų žurnalistas Edwardas Lucasas.


Ketvirtadienį Europos Parlamento (EP) nariai pasirašė rezoliuciją, kurioje nurodoma, kad Čečėnijos valdžia privalo nutraukti gėjų persekiojimą, o Rusija turi skubiai ištirti padarytus nusikaltimus ir nubausti kaltuosius.

Balandžio pradžioje nepriklausomas Rusijos laikraštis „Novaja gazeta“ pranešė, kad daugiau kaip šimtas gėjais palaikytų vyrų buvo pagrobti ir sulaikyti Rusijai priklausančioje Čečėnijos respublikoje. Tai buvo dalis koordinuotos regiono valdžios kampanijos, nukreiptos prieš LGBTI asmenis.

Pranešama, jog sulaikytieji buvo kankinami ir verčiami atskleisti kitų LGBTI asmenų tapatybę, o bent trys vyrai buvo nužudyti.

KADYROVAS ŽENGIA HITLERIO PĖDOMIS: ČEČĖNIJOJE ĮKURTA HOMOSEKSUALŲ KONCENTRACIJOS STOVYKLA

Labai susirūpinę šiais pranešimais, europarlamentarai ragina nutraukti gėjų persekiojimo kampaniją ir nedelsiant išlaisvinti neteisėtai sulaikytus asmenis.

EP griežtai smerkia Čečėnijos valdžios pareiškimus, neigiančius homoseksualų buvimą ir kurstančius smurtą prieš LGBTI asmenis. Europarlamentarai ragina Čečėnijos ir Rusijos valdžios institucijas laikytis tarptautinių įsipareigojimų, teisinės valstybės principų ir universalių žmogaus teisių standartų, taip pat užtikrinti LGBTI bei kitų pažeidžiamų asmenų saugumą.

„Rusija ir jos valdžia turi prisiimti galutinę atsakomybę už šių veiksmų ištyrimą ir kaltininkų patraukimą baudžiamojon atsakomybėn“, – rezoliucijoje pažymi EP nariai.

reklama

Jie reikalauja, kad Rusijos valdžia nedelsiant atliktų nepriklausomą ir nešališką įvykių tyrimą, taip pat prašo Europos Komisijos, ES valstybių ir Europos Tarybos suteikti jam paramą.