Kuršėnų mokykloje pradėtas tyrimas: dėl patyčių vaikai kaltina mokytoją, o ši – vaikus

Panašu, jog Lietuvos Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje bręsta skandalas. Po to, kai pasirodė vaizdo įrašas, kuriame šokiruojantys fragmentai iš muzikos pamokos septintokams, švietimo įstaigoje pradėtas tyrimas.

Incidentas Kuršėnų mokykloje: mokinė grubiai užsipuolė mokytoją, ši įžvelgia ir savo kaltę

Pareigūnai nuvyko patys

Naujienų portalo Alfa.lt skaitytoja (vardas redakcijai žinomas) pasidalijo nuoroda į vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad chaotiškas vaikų elgesys nė neprimena pamokos, kurioje viena mokinė, iš pradžių besiginčijanti su mokytoja, vėliau demonstratyviai pedagogės akivaizdoje užsikelia kojas ant stalo, o netrukus paleidžia į darbą rankas – tiesiog pastumia mokytoją.

Reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir vaizdo įrašą, policijos pareigūnai patys nuvyko į mokyklą, mat pranešimas apie įvykį nebuvo gautas.

reklama

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė Alfa.lt informavo, kad nuvykę pareigūnai išsiaiškino, jog konfliktas abipusis – vaikai patyčiomis ir smurtu kaltina mokytoją, o mokytoja kaltina vaikus.

„Gavę informaciją iš viešosios erdvės pradėjome tyrimą, tik tai po to, kai surinksime medžiagą, paaiškės kokį procesinį sprendimą bus galima priimti: ar pradėsime ikiteisminį tyrimą ar ne“, – teigė atstovė spaudai.

Pasak jos, situacija išlieka neaiški ir šiandien ji tikrai nepaaiškės, nes konflikto dalyviai kaltina vieni kitus.

„Dabar reikia bendrauti ir su vaikais, ir jų tėvais, ir su mokytojais“, – aiškina G. Smagriūnienė.

Įvykis tiriamas

Kuršėnų Daugėlių mokyklos direktorius Raimundas Keliuotis Alfa.lt sakė, kad šiuo metu incidentas yra tiriamas mokyklos bendruomenės.

„Taip, mes kaip tik tiriame šią situaciją, aiškinamės. Dabar procesas – aiškinimosi: kas įvyko, kaip įvyko, kas kalti, kas – ne ir pan. Nemalonus incidentas, ir dabar mes ties juo labai smarkiai darbuojamės“, – tikino R. Keliuotis.

Vos tris mėnesius šioje mokykloje dirbantis direktorius tikino, kad toks incidentas jam – „kaip perkūnas iš giedro dangaus“. Pasak jo, bent jau iki šiol tokio nepagarbaus mokinių elgesio su pedagogais nėra buvę.

Tiesa, R. Keliuotis pripažino, kad problemą buvo galima numatyti. „Ji gyvena vaikų namuose, ne šeimoje, yra problemų“, – sakė mokyklos direktorius.

„Kai būna pradžia, visada būna ir pasekėjų“, – apibūdindamas kitų mokinių elgesį, pridūrė R. Keliuotis.

reklama

Muzikos mokytoja: iš dalies pati esu kalta

Nepagarbaus mokinių elgesio auka tapusi muzikos mokytoja Rasma Veličkienė pripažino, kad įvykis tikrai nemalonus, tačiau iš dalies ji pati yra kalta.

„Aš iš dalies buvau šios situacijos kaltininkė, kadangi nesugebėjau nuraminti hiperaktyvios mokinės ir ji elgėsi neadekvačiai, paprašiusi manęs „sėsti į vietą“, – Alfa.lt sakė mokytoja.

Pasak jos, galbūt mergaitei trūko dėmesio, kadangi buvo sujungtus dvi klasės. Muzikos mokytojos teigimu, tokie incidentai – išskirtiniai ir vienetiniai atvejai.

„Ji turinti elgesio problemų, tačiau jokių tokių incidentų nėra buvę, kad būtų prieita iki fizinio kontakto ar tokių necenzūrinių žodžių“, – tikino pedagogė.

Jos teigimu, buvo kreiptasi ir į mokyklos socialinę pedagogę, į mokyklos administraciją, į vaiko gerovės komisiją. Pasak jos, šios mokinės elgesys svarstomas ne pirmą kartą.

„Turime konsultacinę grupę, socialinį pedagogą, psichologo asistentę, kuri padeda, bet šiuo atveju pagalbos kreiptis žadėjau po pamokos, nes nenorėjau palikti mokinių vienų. Vėliau ir kreipiausi, raštu viską išdėsčiau, bet tuo metu situacija buvo tikrai nenumatyta ir man tai buvo didelis netikėtumas“, – teigė R. Veličkienė.

Prabilo ir mokyklos moksleivė

Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos septintokė taip pat išreiškė poziciją dėl Lietuvoje nuvilnijusio incidento. Pasak mergaitės, ši situacija nušviečiama visai kitaip ir šie moksleiviai „nėra monstrai ar gyvuliai“.

„Jaučiu pareigą netylėti. Aš noriu pasakyti tiesą“, – teigia mokinė J.B. (pilnas vardas ir pavardė redakcijai žinoma).

reklama

Moksleivės teigimu, muzikos pamokose netrūkdavo problemų. Pasak jos, čia nuolat liedavosi įžeidinėjimai, o neretai pasitaikydavo net smurto. Tiesa, anot jos, ne tik iš mokinių pusės.

„Aktyviai „kovose“ dalyvaudavo ir mokytoja. Kai bendraklasė nusidažė plaukus, įėjusi į klasę pedagogė tarė: „Ko čia sėdi kaip durnė rožiniais plaukais?“. Vėliau pasiūlė ir striptizą, turint tokią išvaizdą, šokt.

O apkūniam, tuo metu ant mokyklinės kėdės įsitaisiusiam klasės draugui, atsigręžus į kitą vaikinuką, pasakė: „Storuli, ko čia nusisukęs, ar jau toks storas, kad nebetelpi suole?“. Ne vieną kartą buvo įspirta, siekiant pataisyti mokinių laikyseną, ne sykį mokiniai buvo jėga pasodinti į suolą. Ir dar daugiau incidentų įvykę, visų jau nebepamename, nes tokie įvykiai nutinka kiekvieną ketvirtadienį, kiekvieną muzikos pamoką“, – tikina mergina.

Mergaitė tikina, kad apie tokį mokytojos elgesį klasės auklėtojai pranešė jau prieš kelias savaites. Ji pripažįsta, kad visi buvo šiek tiek išsigandę.

„Trečiadienio klasės valandėlės metu (garsiosios pamokos išvakarėse) galutinai nusprendėme, jog, jei dar kartą kas nors nutiks, būtinai eisime pas direktorių. Tik kad tokios galimybės netekome, mat šiandien pats direktorius apsilankė pas mus“, – dėstė moksleivė.

Moksleivė papasakojo apie muzikos pamokas Daugėlių mokykloje

„Labai gaila, jog negalėjote būti toje sujungtoje pamokoje, mat nežinote, kad trys sekundės prieš hiperkinezinį sutrikimą turinčiai devintokei nustumiant mokytoją, pati moteris lygiai taip pat pasielgė su mano bendraklasiu, kurį vaizdo įraše galime matyti judant kameros link“, – toliau aiškino septintokė.

Pasak jos, pedagogė sudavė ir dar vienam bendraklasiui, kuris dėl patirto streso bei to patyrė sunkų astmos priepuolį.

„Aš nesakau, kad esame nekalti. Tačiau negalima pateisinti tokio mokytojos elgesio. Mes nenorime būti monstrais, gyvuliais. Nenorime būti smurto ir patyčių aukomis. Tuo labiau, jei to kaltininkai yra žmonės, turintys mums būti pavyzdžiais“, – tikina mergaitė.