Nešvari kova LKL aikštėse: kas liko nepastebėtas?

„Neptūnas“ – „Žalgiris“
„Neptūnas“ – „Žalgiris“
© Fotodiena.lt
Alfa.lt
2017-05-19 11:00

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) – lemiamų kovų metas. Keturi pajėgiausi šalies klubai kovoja dėl patekimo į didįjį finalą. Pusfinalių serijoje per 24 lygos egzistavimo metus dar niekada nėra buvę tokios didelės intrigos. Tiek Kauno „Žalgirio“–Klaipėdos „Neptūno“, tiek Vilniaus „Lietuvos ryto“–Panevėžio „Lietkabelio“ poroje – lygybė. Šiandien trečiąsias serijos rungtynes žais kauniečiai ir klaipėdiečiai, o rytoj bekompromisę kovą pratęs vilniečiai ir panevėžiečiai.

Šių komandų žaidimą aistruoliams stebėti įdomu ne tik dėl intrigos, tačiau ir dėl kunkuliuojančių emocijų, kurios su kiekvienomis rungtynėmis tampa vis ryškesnės.

Pastarąją savaitę buvo aptarinėjamas ir po kaulelį narstomas Panevėžio „Lietkabelio“ aukštaūgis Žygimantas Skučas ir savotiški jo kovojimo būdai. „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis krepšininką spaudos konferencijoje pavadino didele visos lygos problema, taip į ugnį įpildamas dar daugiau žibalo. „Lietkabelio“ strategas Kazys Maksvytis skolingas neliko ir dūrė pirštu į „Lietuvos ryto“ atstovus – Drew Gordoną, Artūrą Jomantą ir Margirį Normantą.

reklama

Tuo metu kitoje pusfinalio poroje aistros taip pat verda. Naują lygį jos pasiekė po pergalingų „Neptūno“ rungtynių Klaipėdoje. Trečiajame kėlinyje Mindaugas Girdžiūnas po savo krepšiu prasižengė stabdydamas Keviną Pangosą. Po šio epizodo daugelis žaidėjų suspito į krūvą, o Paulius Jankūnas ir Arnas Butkevičius bandė kibti vienas kitam į atlapus. Abu jie buvo nubausti techninėmis pražangomis. Šarūnas Jasikevičius taip pat išbėgo į aikštę, tačiau išvengė techninės pražangos.

Tiesa, kibirkštis ir tvyrančią įtampą tarp žaidėjų buvo galima pastebėti kur kas anksčiau. Antrajame kėlinyje po krepšiu grūmėsi P. Jankūnas ir Mindaugas Kačinas. Dėl kamuolio taip pat kovojo A. Butkevičius ir Lukas Lekavičius, kuris buvo nubaustas eiline asmenine pražanga. Tačiau esminis incidentas vyko jau po teisėjo švilpuko. Vaizdo įraše aiškiai matosi, kad P. Jankūnas išlaukė idealios progos ir tyčia sudavė per veidą M. Kačinui.

reklama

Tokie žalgiriečio veiksmai nėra jokia naujiena – P. Jankūnas ne kartą pačių LKL žaidėjų buvo rinktas vienu „nešvariausių“ lygos žaidėjų, o pernai šiame „Basketnews.lt“ sudarytame sąraše užėmė pirmąją vietą.

Daugelis kalba apie apie Žygimantą Skučą, Artūrą Jomantą, tačiau ne mažesnė mikrodvikovų įtampa tvyro tarp Klaipėdos ir Kauno klubų.

Pernai tarp „nešvariausių“ žaidėjų buvo minima ir „Neptūno“ kapitono Martyno Mažeikos pavardė. Krepšinis yra emocijos, o tokie epizodai jų prideda tik dar daugiau.

Koks „nešvariausių“ žaidėjų sąrašas bus šiemet?

„Lietkabelis” – „Lietuvos rytas”

„Lietkabelis” – „Lietuvos rytas”