Prezidento rinkimai Irane: ar šalis sugrįš atgal į praeitį?

Prezidento rinkimai Irane
Prezidento rinkimai Irane
© SCANPIX
ELTA
2017-05-19 10:16

Irane penktadienį vyksta prezidento rinkimai. Balsavimo teisę juose turi daugiau kaip 56 mln. piliečių. Jie nuspręs, ar nuosaikusis prezidentas Hassanas Rouhanis dirbs antrą kadenciją, ar bus pasirinkta kita politinė kryptis, praneša agentūra AFP.

Pagrindinis H. Rouhanio konkurentas yra Ibrahimas Raisis, ultrakonservatyvios dvasininkijos atstovas. Kiti du kandidatai rinkimuose jokių šansų neturi.

Prezidento rinkimai Irane traktuojami ir kaip referendumas: H. Ruhanis yra už atsivėrimo politiką, o E. Raisis siekia uždarumo. Balsavimo rezultatai parodys, kokį kursą remia iraniečiai. Nors rinkimų favoritu laikomas H. Rouhanis, tačiau E. Raisis turi dvasininkijos ir valstybinės žiniasklaidos paramą.

Per audringą rinkimų kampaniją abu kandidatai nevyniojo žodžių į vatą. „Jie (E. Raisis ir jo grupė) nori išnaudoti religiją savo politiniams tikslams“, – sakė H. Ruhanis. Per rinkimus iraniečiai esą nulems savo ir savo vaikų likimą.

E. Raisis savo ruožtu kaltino H. Rouhanį skleidžiant melą ir nesugebant valdyti šalies. „Ponas H. Ruhani, jums tiesiog nepavyksta“, – kalbėjo buvęs Teherano generalinis prokuroras. Ypač jam esą tenka atsakomybė dėl didelio nedarbo.

reklama

Rinkimų apylinkės greičiausiai dirbs iki vidurnakčio (21.30 val. Vidurio Europos vasaros laiku). Pirmųjų prognozių laukiama šeštadienio rytą, o galutiniai rezultatai bus paskelbti šeštadienio vakarą arba vėliausiai sekmadienį.

Jei nė vienas kandidatas pirmajame rate negaus daugiau kaip 50 proc. balsų, gegužės 26-ąją vyks antrasis turas.

Prezidento rinkimai Irane: ar šalis sugrįš atgal į praeitį?

Prezidento rinkimai Irane
+3