Incidentas Kuršėnų mokykloje: mokinė grubiai užsipuolė mokytoją, ši įžvelgia ir savo kaltę

Dar vienoje Lietuvos mokykloje – nemalonus incidentas. Tik šįkart, kitaip nei Telšių Žemaitės gimnazijos atveju, stebina ne mokytojos dėstytos pamokos turinys, bet mokinių elgesys.

Naujienų portalo Alfa.lt skaitytoja (vardas redakcijai žinomas) pasidalijo nuoroda į vaizdo įrašą, kuriame – gana šokiruojantys fragmentai iš Kuršėnų Daugėlių mokyklos muzikos pamokos septintokams.

Chaotiškas vaikų elgesys nė neprimena pamokos, kurioje viena mokinė, iš pradžių besiginčijanti su mokytoja, vėliau demonstratyviai pedagogės akivaizdoje užsikelia kojas ant stalo, o netrukus paleidžia į darbą rankas – tiesiog pastumia mokytoją.

Įvykis tiriamas

Kuršėnų Daugėlių mokyklos direktorius Raimundas Keliuotis Alfa.lt sakė, kad šiuo metu incidentas yra tiriamas mokyklos bendruomenės.

reklama

„Taip, mes kaip tik tiriame šią situaciją, aiškinamės. Dabar procesas – aiškinimosi: kas įvyko, kaip įvyko, kas kalti, kas – ne ir pan. Nemalonus incidentas, ir dabar mes ties juo labai smarkiai darbuojamės“, – tikino R. Keliuotis.

Vos tris mėnesius šioje mokykloje dirbantis direktorius tikino, kad toks incidentas jam – „kaip perkūnas iš giedro dangaus“. Pasak jo, bent jau iki šiol tokio nepagarbaus mokinių elgesio su pedagogais nėra buvę.

Tiesa, jis pripažino, kad nemalonumus buvo galima numatyti. Mokytoją pastūmusi mergaitė turi psichinės sveikatos sutrikimų, „ji gyvena vaikų namuose, ne šeimoje, yra problemų“, – sakė mokyklos direktorius.

„Kai būna pradžia, visada būna ir pasekėjų“, – apibūdindamas kitų mokinių elgesį pridūrė ugdymo įstaigos vadovas.

Muzikos mokytoja: iš dalies pati esu kalta

Nepagarbaus mokinių elgesio auka tapusi muzikos mokytoja Rasma Veličkienė pripažino, kad įvykis tikrai nemalonus, tačiau iš dalies ji pati yra kalta.

„Aš iš dalies buvau šios situacijos kaltininkė, kadangi nesugebėjau nuraminti hiperaktyvios mokinės ir ji elgėsi neadekvačiai, paprašiusi manęs „sėsti į vietą“, – Alfa.lt sakė mokytoja.

Pasak jos, galbūt mergaitei trūko dėmesio, kadangi buvo sujungtus dvi klasės. Muzikos mokytojos teigimu, tokie incidentai – išskirtiniai ir vienetiniai atvejai.

„Ji turinti elgesio problemų, tačiau jokių tokių incidentų nėra buvę, kad būtų prieita iki fizinio kontakto ar tokių necenzūrinių žodžių“, – tikino pedagogė.

Jos teigimu, buvo kreiptasi ir į mokyklos socialinę pedagogę, į mokyklos administraciją, į vaiko gerovės komisiją. Pasak jos, šios mokinės elgesys svarstomas ne pirmą kartą.

reklama

„Turime konsultacinę grupę, socialinį pedagogą, psichologo asistentę, kuri padeda, bet šiuo atveju pagalbos kreiptis žadėjau po pamokos, nes nenorėjau palikti mokinių vienų. Vėliau ir kreipiausi, raštu viską išdėsčiau, bet tuo metu situacija buvo tikrai nenumatyta ir man tai buvo didelis netikėtumas“, – teigė R. Veličkienė.