Pavojaus signalas? Per metus padaugėjo nepatenkintų demokratijos veikimu

Kovo 11-osios eisena
Kovo 11-osios eisena
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2017-05-19 08:33

Per metus nežymiai padaugėjo gyventojų, nepatenkintų demokratijos veikimu, rodo „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos Tyrimai“ balandžio 26 – gegužės 7 dienomis atlikta apklausa parodė, kad per pastarąjį mėnesį patenkintų ar nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis nepakito, o lyginant su respondentų atsakymais prieš metus, 2016 metų balandį, nepatenkintų demokratijos veikimu padaugėjo 4 procentiniais punktais.

Šiemetį balandį šeši iš dešimties – 59 proc. – apklaustų suaugusių šalies gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o trečdalis – 34 proc. – respondentų buvo patenkinti demokratija Lietuvoje. 7 proc. neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą.

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, daugiau patenkintas jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis (daugiau kaip 900 eurų), specialistai ir tarnautojai ir besimokantis jaunimas, dirbantieji valstybiniame sektoriuje, dešiniųjų politinių pažiūrų žmonės.

Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu, darbininkai, ūkininkai, bedarbiai ir pensininkai, nelietuvių tautybės gyventojai, kairiųjų politinių pažiūrų žmonės.

reklama

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, šiuo metu santykinai kiek daugiau patenkinti tik trijų partijų rėmėjai – Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, o labiausiai demokratijos padėtimi šalyje nepatenkinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos rinkėjai, 82 proc. iš jų tuo nepatenkinti.