Atgal į gūdžius laikus: priimti Stankaus siūlomi įstatų pakeitimai

Vidmantas Butkevičius ir Edvinas Eimontas
Vidmantas Butkevičius ir Edvinas Eimontas
© LFF
Alfa.lt
2017-05-18 18:00

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento pareigas iki artimiausių rinkimų laikinai eis Vidmantas Butkevičius. Jis prezidento pareigose pakeitė atsistatydinusį Edviną Eimontą.

Apie savo ketinimą pasitraukti per artimiausią narių susirinkimą LFF prezidentas pranešė balandžio mėnesį, o ketvirtadienį Vilniuje kreipdamasis į LFF konferencijos delegatus patvirtino atsistatydinantis.

Pagal LFF įstatus, pasitraukus prezidentui, jo pareigas iki kitos rinkiminės konferencijos užims pirmasis viceprezidentas - V. Butkevičius.

Neeilinės LFF konferencijos numatytos birželio 12 ir liepos 23 dienomis Kaune.

Konferencijos metu balsuota dėl naujų LFF įstatų priėmimo. E. Eimonto variantas, kuris buvo patvirtintas ir rekomenduotas UEFA ir FIFA organizacijų, nesulaukė palaikymo ir pralaimėjo triuškinančia persvara. Buvusio LFF prezidento įstatų keitimo variantą palaikė vos 6 delegatai, o už senosios gvardijos atstovo Stasio Stankaus versiją balsavo 68. 2 balsų sulaukė Alytaus apskrities futbolo asociacijos vadovo Gedimino Daukšio siūlymas.

reklama

Tai reiškia, kad LFF valdymo struktūroje niekas iš esmės nesikeis – pagrindinius sprendimus ir toliau priiminės iki 20 narių išsiplėtęs Vykdomasis Komitetas. LFF prezidento funkcijos ir galios taps simbolinėmis, o viską iš esmės spręs VK ir LFF generalinis sekretorius. Šiuo metu šias pareigas užima Nerijus Dunauskas.

Tiesa, vilties spindulys yra – kai kurios įstatų naujovės buvo patvirtintos, tačiau jos daugiau kosmetinio pobūdžio.Atgal į gūdžius laikus: priimti Stankaus siūlomi įstatų pakeitimai

Vidmantas Butkevičius ir Edvinas Eimontas
+11