Tyrimas: futbolą žaidžiančios merginos labiau pasitiki savimi

Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka
© Klubas
ELTA
2017-05-17 18:08

Futbolas suteikia merginoms pasitikėjimo savimi ir šiuo požiūriu yra naudingiausias iš sporto šakų. Apie tai skelbia neseniai Europoje atliktas ir trečiadienį paviešintas mokslinis tyrimas.

Tai didžiausias kada nors atliktas panašaus pobūdžio tyrimas. Jį inicijavo Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA). Elitinė specialistų grupė ištyrė futbolo reikšmę psichologiniam ir emocinei merginų bei moterų būsenai.

Tyrime atsižvelgta į futbolo poveikį pasitikėjimui savimi, savigarbai, gerai savijautai, bendrumo jausmui, motyvacijai ir įgūdžiams. Rezultatai buvo palyginti su kitomis sporto šakomis.

Tyrimo metu analizuota įvairi esama literatūra, kuri nagrinėja ryšį tarp futbolo ir pasitikėjimo savo jėgomis, savigarbos bei geros savijautos. Taip pat atlikta 4128 moterų ir merginų (nuo 13 metų) apklausa šešiose šalyse iš skirtingų regionų: Danijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Turkijoje ir Lenkijoje.

Išvadose teigiama, jog nors moterų futbolo išsivystymas skirtingose Europos vietose skiriasi, yra daug panašumų dėl jo poveikio pasitikėjimui savimi.

reklama

Vienas iš pagrindinių tyrimo nustatytų faktų - tai, kad nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar rungtyniavimo vietos, žaidžiančios futbolą merginos labiau pasitiki savimi nei tos merginos, kurios nesportuoja. Tuo pačiu nustatyta, jog futbolą žaidžiančios merginos pasitikėjimo turi daugiau nei propaguojančios kitas sporto šakas.

Tyrimo statistika:

80 proc. merginų jautėsi labiau pasitikinčios savimi dėl dalyvavimo futbolo komandos / klubo veikloje (palyginimui 74 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose).

54 proc. jaunų futbolininkių pritarė arba labai pritarė teiginiui „Dėl mano propaguojamos sporto šakos man mažiau rūpi tai, ką kiti galvoja apie mane“.

58 proc. 13-17 metų merginų žaisdamos futbolą įveikė pasitikėjimo savimi stoką (50 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose).

48 proc. merginų dėl futbolo žaidimo sumažėjo drovumas (40 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose).

UEFA moterų futbolo ekspertė, 2014 metų geriausios planetos futbolininkės Nadinė Kesler (Nadine Kessler) teigia, jog pasitikėjimas savo jėgomis, kurį gali suteikti futbolas, yra labai svarus dalykas jaunoms merginoms.

„Esu įsitikinusi, kad galime pakeisti stereotipus ir parodyti, jog žaisti futbolą paauglėms yra nuostabus dalykas“, - sakė N. Kesler.

Moterų futbolas Europoje pastaraisiais metais sparčiai populiarėja. Prie to ženkliai prisidėjo 2010 metais UEFA pradėta moterų futbolo vystymo programa.

Birželio 1-ąją UEFA planuoja startuoti su kampanija „WePlayStrong“. Jos tikslas - iki 2022 metų pasiekti, jog futbolas būtų populiariausias sportas merginų ir moterų tarpe.

reklama

Lietuvoje kitais metais pirmą kartą rungtyniaus geriausios jaunosios Europos futbolininkės. Mūsų šalyje bus surengtas UEFA merginų (iki 17 metų) čempionato finalinis etapas.