LKL pusfinalių karštis: „Lietuvos rytas” sudegė Panevėžio pragare

„Lietkabelis” – „Lietuvos rytas”
© Fotodiena.lt
2017-05-17 17:57

Trečiadienio vakarą krepšinio gerbėjai sulaukė dar vienos intriguojančios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dvikovos. Panevėžyje daugiau nei penkių tūkstančių žiūrovų palaikoma vietos „Lietkabelio” komanda surėmė ginklus su Vilniaus „Lietuvos rytu”.

Visas rungtynes pirmavę ir puikiai žaidusio brolio Darjušo Lavrinovičiaus vedami panevėžiečiai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 90:73 (27:19, 27:11, 15:17, 21:26).

Serijos rezultatas tapo lygus, o trečiąsias serijos rungtynes komandos žais Vilniuje.

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 20 (6 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 13, Žygimantas Skučas ir Mindaugas Lukauskis – po 11, Gintaras Leonavičius 9, Benas Madgenas ir Žygimantas Janavičius (10 rez. perd.) – po 7.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 19, Drew Gordonas 14, Tayloras Brownas 12, Artūras Jomantas 10, Artūras Gudaitis ir Corey Fisheris – po 6.

Eiga:

Paskutiniajame kėlinyje Rimas Kurtinaitis jau leido komandos lyderiams pasiilsėti, išleido mažiau žaidžiančius žaidėjus. Skirtumas šiek tiek aptirpo, tačiau tai nieko nelėmė. „Lietkabelis” laimi rungtynes rezultatu 90:73.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai visais įmanomais būdais bando tripdyti skirtumą, tačiau tą daryti sekasi sunkiai. Įpusėjus kėliniui persvara pakitusi tik dviem taškais – 58:36. Per antrąją kėlinio pusę viliečiai nieko ypatingo nenuveikia ir skirtumas praktiškai lieka nepakitęs. Panevėžiečiai pirmauja daugiau nei užtikrintai 69:47.

Antrąjį kėlinį „Lietkabelis” pradeda uraganiškai. Ir toliau nesulaikomai žaidžia Lavrinovičiai, gerai atrodo Lukauskis, o jų pastangomis sužaidus keturias minutes panevėžiečiai susikrauna rekordinę septyniolikos taškų persavrą ir priverčia Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės. Antroje kėlinio pusėje panevėžiečiai pratęsia „Lietuvos ryto” kapituliaciją ir toliau didina skirtumą. Įilgąją pertrauką komandos išeina ilsėtis aikštės šeimininkams laimint 54:30.

Rungtynės prasideda atkaklia kova, o pirmieji taškus pelno vilniečiai. Tiesa aikštės šeimininkai ne tik atsako tuo pačiu, tačiau greitai išsiveržia į priekį. Pirmomis minutėmis netrūksta kietos kovos ir emoxxijų, o įpusėjus kėliniui „Lietkabelis” priekyje 14:7. Antroje pirmojo kėlinio pusėje sužimba ir broliai Lavrinovičiai, kurie surengia keletą sėkmingų atakų. Paskutinę sekundę tolimą metimą smeigia Gintaras Leonavičius ir aikštės šeimininkai pirmauja 27:19.

Situacija:

Ypatingai emocingame pirmajame pusfinalio serijos mače Vilniuje triumfavo „Lietuvos rytas“. Visgi prieš antrąsias rungtynes Panevėžyje galime įžvelgt pozityvių „Lietkabeliui“ ženklų.

Pirmiausia, tai „Lietkabelis“ šį sezoną yra ypatingai stiprus namų tvirtovėje, kurioje laimėjo 16 kartų bei patyrė tik 4 nesėkmes. Nė vienas iš šių pralaimėjimų nepatirtas prieš pirmojo ketverto komandas. Panevėžiečiai „Cido“ arenoje šį sezoną turėjo pripažinti tik „Pieno žvaigždžių“, „Juventus“, „Vytauto“ ir „Šiaulių“ krepšininkų pranašumą. „Žalgiris“, „Lietuvos rytas“ bei „Neptūnas“ Panevėžyje pralaimėjo visus šešis kartus, o tai yra įspūdinga statistika.

Kitas pozityvus ženklas yra tas, kad viso sezono metu tragiškai dėl atšokusių kamuolių kovojusi „Lietkabelio“ ekipa atkrintamosiose varžybose pakeitė savo veidą. Ketvirtfinalio serijoje su „Vytautu“ panevėžiečiai vidutiniškai atsikovojo net 15 kamuolių daugiau nei varžovai. Gerą kovą po krepšiais Kazio Maksvyčio kariauna perkėlė ir į pusfinalį. Nors vilniečiai pagal šį rodiklį yra dominuojanti komanda Lietuvos krepšinio lygoje, tačiau dvikovoje su „Lietkabeliu“ jie atkovojo tik trimis kamuoliais daugiau. Tai yra menkas skirtumas.

„Lietuvos rytas“ - „ Lietkabelis“

Daug veteranų savo sudėtyje turintys panevėžiečiai įrodė, kad jie gali prisitaikyti prie greitą žaidimą propaguojančio „Lietuvos ryto“. Po trenerių rokiruotės sostinės ekipos žaidimo braižas pastebimai pasikeitė, komanda žaidžia gerokai greitesnį žaidimą.

„Lietkabelis“ pirmajame pusfinalyje tris su puse kėlinio lygiai kovojo su varžovais jų pačių stiliumi, tačiau rungtynių pabaigoje jiems akivaizdžiai trūko jėgų. Panevėžiečiai negali aklai remtis varžovų primestu stiliumi, jie privalo paįvairinti žaidimą ir atkarpomis bandyti žaisti lėtą bei jiems parankesnį krepšinį.

Patyrusiam „Lietkabelio“ klubui emocijos pakišo koją. Žygimantas Skučas per kelių minučių atkarpą įsivėlė į keletą konfliktų, o teigiamai į aikštėje kilusį chaosą sureagavęs „Lietuvos rytas“ puikia nata pabaigė trečiąjį kėlinį ir įgijo dviženklį pranašumą. Panevėžiečių komandoje nestingo šilto ir šalto mačiusių veteranų. Būtent jie tokiomis situacijomis privalo prigesinti jaunesnį komandos draugą bei sutelkti ekipą kovai.