Sumanumo pavyzdys: Rytuose lyderiavęs „Celtics“ naujokų biržoje rinksis pirmasis

„Celtics“ – „Wizards“
„Celtics“ – „Wizards“
© SCANPIX
Basketnews.lt
2017-05-17 09:07

Į Rytų konferencijos finalą prasibrovusi Bostono „Celtics“ ekipą vasarą pirmoji rinksis iš ryškiausių šių metų NBA naujokų biržos talentų.

Tai paaiškėjo po NBA naujokų biržos loterijos, kurioje būtent „keltams“ atiteko garbė rinktis pirmiems. Pirmieji ryškiausius talentus biržoje dažniausiai graibsto tų klubų atstovai, kurie praėjusiame sezone būna tarp autsaiderių, tačiau šis pirmasis šaukimas buvo praeityje sumaniai atliktų mainų rezultatas, kuomet 2013 metais „Celtics“ į Bruklino „Nets“ išleido Paulą Pierce'ą ir Keviną Garnettą mainais į ateities pirmojo rato šaukimą.

Negana to, „Celtics“ klubui priklauso net ir kitų metų „Nets“ šaukimas.

„Jausmas toks pat kaip ir laimėjus septintas serijos atkrintamosiose rungtynes. Mūsų visų galvose dabar tik geros emocijos. Puiki diena būti „Celtics“ fanu“, – kalbėjo komandos vadovas Wycas Grousbeckas.

„Celtics“ tapo pirma komanda nuo 1982 metų, kuri tais pačiais metais tampa konferencijos nugalėtoja, o birželio mėnesį naujokų biržoje renkasi pirmoji. Minėtais metais tokia tapo Los Andželo „Lakers“, kuri tąkart naujokų biržoje pirmoji pašaukė Jamesą Worthy.

reklama

Būtent Kalifornijos klubas šįmet naujokų biržoje turės teisę rinktis antras. Po jų – Filadelfijos „76ers“.

Antrąjį šaukimą „Lakers“ vadovai turės jau trečius metus iš eilės. 2015 metais į Los Andželą iškeliavo D'Angelo Russellas, o praėjusią vasarą – Brandonas Ingramas. Tuo metu „76ers“ vieną iš trijų aukščiausių šaukimų turės jau ketvirtus metus iš eilės.