Eilinius ugniagesius galimai išnaudoję viršininkai klimpsta dar giliau

LNK
2017-05-05 20:04

Darbo metu pavojingos sąlygos tramdant liepsnas arba žeminantys viršininko nurodymai patvarkyti asmeninį vadovo automobilį.

Gavusi filmuotą medžiagą vidaus reikalų ministerija jau antrą savaitę aiškinasi, ar eiliniai Vilniaus ugniagesiai buvo išnaudojami viršininkų kaip nemokama darbo jėga ir privalėjo keisti padangas ne tik jų, bet ir šeimų – žmonos, dukters automobiliams. Tačiau vietoj nuoširdaus pasakojimo, kas nutiko, pričiupti vadovai pabandė užčiaupti tyrimui liudijusius pavaldinius. Nepatikėjęs tokiu įžūlumu vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas suskubo tris aukštas pareigas einančius ugniagesių viRšininkus nušalinti nuo pareigų iki tyrimo pabaigos.

Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininką Aloyzą Baradinską ir jo pavaduotoją Valdą Visocką nušalinti nuo pareigų iki tyrimo pabaigos turės departamento vadovas Kęstutis Lukošius. Jo pavaduotojas Vygandas Kurkulis nelaukdamas tyrimo išvadų pats pasiprašė atleidžiamas iš darbo nuo pirmadienio. Jokios išeitinės kompensacijos jam nebus mokamos.

Profsąjungos teigia, kad eilinių ugniagesių išnaudojimas ne naujiena. Šie esą pasiskųsdavo ir anksčiau, tik jokių kaltųjų departamento tyrėjai nerasdavo.

Pasak profsąjungų, eiliniai ugniagesiai iš savo vadovų gaudavo įvairiausių nurodymų. Tarnybinis patikrinimas dėl aukštas pareigas einančių ugniagesių galimo piktnaudžiavimo tarnyba turėtų būti baigtas dar gegužę.

Kiek anksčiau vidaus reikalų ministras prokurorams apskundė į pensiją išėjusį ugniagesių gelbėtojų vadą, nes 10-čiai metų už 6,5 milijono eurų buvo išnuomota 10 kopėčių iš vienintelės konkuRse dalyvavusios bendrovės. Ministras tikina, kad sudarius šį sandorį permokėta apie 30 procentų.