Vilniečiai perspėja vieni kitus: vagys nusitaikė į tūkstančius kainuojančią automobilių įrangą

Apvogiami VW Passat automobiliai
Apvogiami VW Passat automobiliai
© Alfa.lt fotomontažas

Sostinėje siaučia įžūlūs automobilių vagys, kurie vagia brangią automobilių multimedijos įrangą. Tiesa ta, kad šutvė nusitaikiusi būtent į tam tikros markės automobilių – tautos numylėtų „Volkswagen Passat“ –įrangą.

Perkūnkiemio mikrorajono gyventojai susiėmę už galvų – vien praėjusią naktį apvogti du automobiliai „VW Passat“. Praėjusią savaitę dar kelių tokių pačių automobilių stiklai buvo pažerti ant asfalto. Situacija nesikeičia jau kurį laiką, o vagys persikelia į gretimo Pašilaičių mikrorajono kiemus.

APVOGĖ AUTOMOBILĮ – DRAUDIKŲ SUSKAIČIUOTA ŽALA ŠOKIRAVO, ĮSPĖJA NEAPSIGAUTI

Bendruomenė socialiniame tinkle dalijasi automobilių nuotraukomis su iš ryto rastais išdaužtais stiklais ir patirtais nuostoliais. Praėjusią savaitę vos per kelias dienas apvogti du automobiliai „VW Passat“.

Apvogiami VW Passat automobiliai

reklama

Gyventojai nesėdi rankų sudėję ir peržiūrėjo rajone esančių vaizdo kamerų įrašus. Vagystės įvykdytos žaibiškai.

„Nuo lango išdaužimo iki atsitraukimo su multimedija laiko tarpas – 20 sekundžių“, – rašė gyventoja.

Šią savaitę apvogtas dar vienas automobilis „VW Passat“. Apie jį praneša ne tik gyventojai, bet ir policija.

Apvogiami VW Passat automobiliai

„Nuo gegužės 2 d. 1 val. iki gegužės 2 d. 10 val. Vilniuje, Pavilnionių g., išdaužus automobilio „VW Passat“ durelių lango stiklą, pavogta multimedija. Nuostolis – 2 700 eurų“, – skelbia policija.

Kai įžūli sukčių šutvė prasisuko Perkūnkiemio mikrorajone, panašu, persikėlė į gretimą Pašilaičių mikrorajoną.

„Pašilaičiuose ne per seniausiai kelis B7 („VW Passat“ modelis) per naktį apšvarino“, – įspėja gyventojus pilietis.

Apvogiami VW Passat automobiliai

Tiesa, nusitaikyta ne vien tik į automobilius „VW Passat“. Policija praneša, kad vagiamos ir kitų automobilių įrangos.

„Nuo gegužės 1 d. 22 val. 30 min. iki gegužės 2 d. 7 val. 10 min. Vilniuje, Čiobiškio g., išdaužus automobilio „BMW 328D“ durelių galinį lango stiklą, pavogta navigacijos valdiklis, įskeltas LCD ekranas, išplėšta ir pavogta automagnetola. Nuostolis – 3 060 eurų“, – skelbia policija.

reklama

Policijos pranešime teigiama, kad įskeltas BMW automobilio LCD ekranas. Tai ne atsitiktinumas, o sąmoningas įžūlaus vagies poelgis.

„Praėjusią naktį vagys bandė pavogti kaimyno „VW Touareg“ multimediją, bet nepavyko, nes ji sudėtingiau pritvirtinta. Tai vagys nuleido rankas ir nebelupo daugiau, tačiau visą navigaciją sudaužė“, – teigė taip pat nuo ilgapirščių nukentėjęs „Volkswagen“ vairuotojas.

Patirtų nuostolių suma atveria žandikaulį

Kodėl vagys taip konkrečiai nusitaikė į lietuvių pamėgtus automobilius „VW Passat“ ir būtent jų multimedijos įrangą? Atsakymo toli ieškoti nereikia – kaina yra lemiamas faktorius. Tik ar kas galėtų pagalvoti, kad nuostoliai gali siekti net pusės automobilio kainą.

Apvogtas VW Passat automobilis

Naujienų portalas Alfa.lt rašė apie vieno nukentėjusio automobilio „VW Passat“ savininko rūpesčius, kai iš jo 2012 m. pagaminto automobilio išdaužus langą pavogta multimedijos įranga.

„Atgrubnagiai vagys dauždami stiklą užkabino lango apdailos detalę, o, lupdami multimediją, sulankstė ir subraižė priekinę panelę. Dar tą pačią dieną gavau preliminarią paskaičiuotų nuostolių sąmatą – detalės su darbais atsieis apie 5–6 tūkst. eurų. Išvydęs tokius skaičius, nesupratau, apie ką kalbame – litus ar eurus. Galiausiai kitą dieną paskambino iš serviso ir patikslino, kad visi darbai su detalėm kainuos 6 tūkst. eurų“, – nusistebėjimo neslėpė Povilas.

Sąmatoje pateikiama, kad priekinis prietaisų skydelis kainuos 1400 eurų, multimedijos įranga – 3350 eurų, o visą kitą dalį sudaro dar kelios smulkios apdailos detalės ir darbai, iš viso – 6 tūkst. eurų.

„Sąskaita tokia, lyg kalbėtume apie kažkokį egzotinį automobilį, bet juk čia „VW Passat“ – bene dažniausiai gatvėje sutinkamas automobilis. Patirtos išlaidos sudaro pusę automobilio kainos. Tikrai sunku suvokti, kaip taip gali būti“, – sakė vyras.

Pavogta VW Passat multimedija

reklama

Nenuostabu, kodėl vagys nusitaikė būtent į šių automobilių įrangą, – detalės brangios, o multimediją išlupti ne taip ir sunku.

Pasirodo, net ir kasko šiuo atveju ne visagalis. Situacija pasiekė tokį lygį, kad rinkoje ėmė masiškai trūkti šių detalių, dėl ko žalą patyrusiems savininkams tenka laukti net kelis mėnesius. Maža to, išlenda draudimo peripetijų, nes kai žala skaičiuojama su detalių nusidėvėjimu, nukentėjusiam savininkui iš savo kišenės vis vien tenka sumokėti 1,5–2 tūkst. eurų.

Visą istoriją galite perskaityti straipsnyje Apvogė automobilį – draudikų suskaičiuota žala šokiravo, įspėja neapsigauti.

Perkūnkiemyje siaučia VW automobilių vagys

Vagia ne tik įrangą, bet ir automobilius

Pareigūnų paklausus, galbūt gyventojai daro esminių klaidų, dėl ko galbūt patraukia vagių dėmesį, jie atsakė, kad nuo automobilių vagių apsisaugoti sudėtinga – šie naudoja netradicinius metodus.

Gyventojams saugumo tema patariama kalbėtis su kaimynais, paprašyti, kad, pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį šalia automobilio, iš karto skambintų savininkui arba į policijos įstaigą.

Pasigedus ar pastebėjus jau pavogtą automobilį, būtina nedelsiant pranešti telefonu 112.

Apie automobilio vagystę informuojami visi Lietuvoje esantys policijos padaliniai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, be to, gavus pranešimą apie nusikaltimą, iš karto specialiuoju radijo ryšio kanalu informuojami mieste dirbantys policijos pareigūnai

Policija praneša, kad nuo šių metų pradžios Vilniaus apskrityje pavogti 25 automobiliai. Per sausio ir vasario mėn. – 58, sausio-kovo mėnesiais (imtinai) – 84.

reklama

Tiesa, vagysčių iš automobilių statistika pagal jų markes ir modelius bei apvogtų automobilių statistika pagal miesto seniūnijų teritorijas nėra vedama.

Vilniečiai perspėja vieni kitus: vagys nusitaikė į tūkstančius kainuojančią automobilių įrangą

Apvogiami VW Passat automobiliai
+6