Ruklos miestelis dvigubai išaugęs: užsienio kariai pakeitė vietinių gyvenimą

LNK
2017-05-01 22:03

Jau beveik tris mėnesius Rukloje užsieniečių gyvena beveik tiek pat, kiek vietinių miestelio gyventojų. Daugiau kaip tūkstantis dislokuotų NATO bataliono karių iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos, Norvegijos prisideda prie Ruklos verslo klestėjimo. Šiuo metu Rukloje daugiausia vokiečių karių, kurie sudaro beveik pusę NATO bataliono. Tuo džiaugiasi ir miestelio seniūnas, kuris teigia, kad užsienio kariams Rukla – visos Lietuvos vizitinė kortelė.

2014-aisiais pirmą kartą į Ruklą atvykus Jungtinių Amerikos Valstijų kariams, nebuvo žinoma, ką jie paprastai perka, tad prekių tuo metu trūko, kariai dažniausiai iš lentynų iššluodavo kokakolą, energinius gėrimus ir traškučius.

Priešais karinę teritoriją įsikūrusi prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvė didina prekių asortimentą. Kariai čia yra pagrindiniai pirkėjai. Parduotuvės vadovė sako, kad jie renkasi brangesnes prekes, visuomet maloniai bendrauja.

Tuo metu minėtas „Arno“ baras Rukloje – išties pamėgta užsieniečių karių vieta. Jie čia lankosi pirtyje, pietauja ir vakaroja. Savininkai džiaugiasi, kad šios vakaronės daug kultūringesnės nei vietinių.

Ruklos seniūnas sako, kad, dėl dislokuotų užsienio karių beveik dvigubai išaugus gyventojų skaičiui, miesteliui reikia papildomų investicijų, kurių kol kas iš rajono ir centrinės valdžios nesulaukia

Vis dėlto Ruklos verslininkai su nerimu laukia vasaros, kai kariai išvyks į pratybas. Miestelyje batalionas bus įsikūręs dar bent porą metų. O nuo 2020-ųjų sąjungininkų batalioną planuojama perkelti į Rokantiškes Vilniaus priemiestyje.