Ministras – apie atliekų tvarkymo voratinklį Lietuvoje: priminė mafijos veiklą Italijoje

„Alfa“ savaitė“
2017-04-25 07:10

Daug aistrų ir diskusijų kėlusi pristabdyta policijos reforma bus tęsiama. Tai dar vasario pradžioje pranešė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

INFO TV laidoje „Alfa“ savaitė“ viešėjęs E. Misiūnas sakė, kad, vertinant policijos reformą, buvo pastebėta, kad yra sumažėjusi policijos prevencinė veikla, tačiau pastaruoju metu Policijos departamentas reaguoja ir stiprina būtent šią sritį – įvedama individuali ir bendroji prevencija, keičiamos pareigybės ir apmokomi pareigūnai.

„Nereikia tikėtis, kad prevencinės veiklos sustiprinimas iš karto matysis ir atsispindės statistikoje. Tokie rezultatai jaučiasi po pusės metų ar metų“, – sakė E. Misiūnas.

Kalbėdamas apie pastaruosius policijos viešuosius pirkimus, vidaus reikalų ministras sakė, kad pagrindo nepasitikėti šiuo atžvilgiu nėra. Vis dėlto buvo gauta informacija iš VPT, pasitarta su departamento vadovais, kad galbūt kai kuriais atvejais reikalavimus reikėtų sumažinti, taip būtų sutaupyta lėšų.

„Buvo norima įsigyti autobusiuką. Aš suprantu poreikius, bet pagal tokius reikalavimus yra tik du ar trys gamintojai, todėl padiskutavome, nusprendėme, kad, šiek tiek supaprastinus reikalavimus, viešajame pirkime galėtų dalyvauti daugiau tiekėjų. Tačiau kad būtų kontroliuojamas kiekvienas policijos viešasis pirkimas, taip nėra“, – sakė E. Misiūnas.

Pastaruoju metu į viešąją erdvę iškilo skandalingų istorijų su grubiais pažeidimais PAGD sektoriuje. Ministro teigimu, paskaičius pažymas aiškėja keisti dalykai, dėl kurių verta pradėti ir atskirus tyrimus.

„Vienas tiekėjas vėlavo pristatyti tuos automobilius, tada kyla klausimas, kodėl buvo nustatytas toks terminas. Vėliau taip pat nurodyta, kad automobiliai nebuvo sertifikuoti tinkamai, nėra atliktos patikros, taip pat yra ir kiti pažeidimai“, – sakė ministras.

Visą pokalbį su vidaus reikalų ministru žiūrėkite „Alfa“ savaitės“ reportaže