Į Basčio pusę stojančio Andriukaičio palinkėjimas partiečiams: nepasiduokite masinei psichozei

Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis
© Dmitrijus Radlinskas
ELTA
2017-04-21 22:16

Eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, kreipdamasis į Socialdemokratų tarybos narius, bandė apginti parlamentinio tyrimo sulaukusį parlamentarą Mindaugą Bastį, ragino partiečius „nepasiduoti masinei psichozei“.

„Kas čia per priešų manija? Nieko nėr baisiau Lietuvos nacionaliniam saugumui, kaip Mindaugas Bastys? Jėzau Marija, gelbėkite Lietuvą“, – piktinosi politikas.

Jis teigė labai abejojąs tyrimą atlikusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) kompetencija.

„NSGK kompetencija labai labai abejoju. Jeigu šitas nutarimas įrodo, kad buvo padarytas nusikaltimas, – mikliai perduokite prokuratūrai, ji turi pradėti baudžiamąjį procesą. (...) Kas čia per cirkas vyksta šitame moderniame Seime?“, – svarstė V. P. Andriukaitis.

Jo nuomone, reikėtų kelti klausimą dėl Seimo nutarimu patvirtintų NSGK išvadų konstitucingumo, nes „ten yra rimtų dalykų, dėl ko reikia diskutuoti“.

reklama

NSGK darbe dalyvavęs socialdemokratas Juozas Olekas irgi aiškino partijos tarybos nariams, kad M. Basčio veiksmuose veikimo prieš Lietuvos valstybės interesus niekur nėra. „Aš buvau komisijoje, aš mačiau visus dokumentus, kurie vieši ir kurie nevieši. Kai kas iš mūsų pasiskubino paraginti mūsų bičiulį palikti Seimą. Mūsų bičiulio atveju iš šiaudo bando priskaldyti vežimą“, – aiškino J. Olekas.

Jo nuomone, M. Bastys vertas būti Seimo nariu, nes nepadarė veiksmų, kokiais yra kaltinamas.

„Mindaugas tikrai išrinktas, vertas būti Seimo nariu ir nepadaręs tokių veiksmų, kuriais kaltinamas. Aš sakau, kad kaltinimai tai yra Baudžiamojo kodekso 118 straipsnis – Tėvynės išdavystė – 7 metai belangės. (...) Tai bus ilgas procesas, šiandien reikia tiesiog užstoti draugą“, – kreipdamasis į partiečius kvietė J. Olekas, sulaukęs salės plojimų.

Penktadienį vakare Seime surengtame LSDP tarybos posėdyje vyko diskusijos, bet jokie sprendimai nebuvo priimami, nes pritrūko kvorumo. Iš 250 tarybos narių posėdyje dalyvavo per 100.

Kaip jau skelbta, Seimas yra pritaręs NSGK parlamentinio tyrimo išvadai, kurioje sakoma, kad Seimo narys Mindaugas Bastys, palaikydamas nuolatinius ryšius su „Rosatom“ ir kitais Rusijos atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, jo ryšiai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Ar jis vertas apkaltos, spręs darbą atnaujinusi specialioji apkaltos komisija. Seimas pavedė jai tyrimą atlikti ir išvadą parengti iki šių metų gegužės 15 d.