Radikalų žiniasklaida skelbia, kad išpuolis Chabarovske – „Islamo valstybės“ atsakomybė

Išpuolis prieš Chabarovsko FSB
Išpuolis prieš Chabarovsko FSB
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-04-21 21:44

Nepraėjus nė parai po išpuolio Paryžiaus centre, per kurį žuvo pareigūnas ir dar du jo kolegos, teroristinė „Islamo valstybės“ organizacija prisiėmė atsakomybę ir už penktadienio išpuolį Rusijos tolimuosiuose rytuose esančiame Chabarovsko mieste.

Apie tai pranešė su teroristais siejama „Amaq“ žiniasklaidos priemonė. Ji taip pat paskelbė ir apie vakarykščio išpuolio Paryžiaus centre ryšį su „IS“

Penktadienį Chabarovske 1999 m. gimęs Antonas Konevas, kaip jau skelbėme, įžengė į FSB būstinės šiame mieste priimamąjį bei pradėjo šaudyti į saugumiečius ir įstaigos lankytojus. Per incidentą du žmonės, pareigūnas ir civilis, žuvo, vienas buvo sužeistas. Pats užpuolikas taip pat buvo nukautas. Naujienų agentūra „Amur.Media“ kiek anksčiau skelbė, jog paleidęs šūvius A. Konevas sušuko „Allahu Akbar“ (liet. Dievas yra didis).

KRUVINI PĖDSAKAI CHABAROVSKE: FSB BŪSTINĖS UŽPUOLIKAS PRIEŠ TAI NUŽUDĖ ŠAUDYMO INSTRUKTORIŲ

FSB duomenimis, jaunuolis anksčiau buvo susijęs ir su neonacistine grupuote, kurią sudarė apie 15 narių, 17-20 metų amžiaus jaunuolių, radikaliai nusistačiusių prieš imigrantus į Rusiją. 2013 m. šios grupės nariai taip pat du kartus užpuolė LGBT bendruomenės narius.

reklama

A. Konevo socialinio tinklo „VKontakte“ paskyroje nuo 2016 m. rugpjūčio publikuoti keturi įrašai, kuriuose matyti, kaip keli jaunuoliai šaudo į taikinius iš pistoletų ir automatinių ginklų, treniruojasi su „molotovo kokteiliais“. Žiniasklaida skelbia, jog viename įrašų girdėti šūksniai „Allahu Akbar“.