Butkevičius paskutinį kartą kaip LSDP pirmininkas kreipėsi į partiečius

Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-04-21 19:11

Kadenciją baigiantis Socialdemokratų partijos pirmininkas Seimo narys Algirdas Butkevičius sako, kad socialdemokratų dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje yra teisingas sprendimas, tačiau jei socialdemokratų balsas nebus girdimas – tada liks opozicijos kelias.

Tai jis pažymėjo penktadienį Seime surengtame Socialdemokratų partijos tarybos posėdyje. „Mano įsitikinimu, LSDP dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje buvo teisingas sprendimas. Ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip mes jį realizuosim. Kitas dalykas, jei susidarys situacija, kai mūsų balsas bus negirdimas, kai būsime spaudžiami daryti sprendimus, kurie kertasi su mūsų principinėmis nuostatomis. Tada liks opozicijos kelias, kuris visada yra atvira politinė galimybė“, – sakė A. Butkevičius.

Politikas pripažino, kad socialdemokratai nelaimėjo rinkimų, ir jis, kaip partijos vadovas, prisiėmė atsakomybę dėl rezultatų ir atsisakė kandidatuoti į LSDP pirmininko postą.

„Tačiau pripažinkime: LSDP vis dėlto liko valdančiojoje koalicijoje ir turi galimybę daryti įtaką sprendimams, kurie yra įrašyti mūsų programoje ir, mūsų giliu įsitikinimu, yra reikalingi Lietuvos žmonėms. Mūsų dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje leidžia užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą, visos politinės sistemos stabilumą“, – pažymėjo A. Butkevičius.

Gintautas Paluckas ir Mindaugas Sinkevičius

reklama

Politikas pripažino, kad LSDP išgyvena ne pačius geriausius laikus, bet susiklosčiusios situacijos jis nevadino gilumine krize, veikiau, socialdemokratijos iššūkiu. A. Butkevičius atkreipė partiečių dėmesį į platesnį - europinį ir pasaulinį kontekstą.

„LSDP reitingas, lyginant su tuo, kas buvo prieš porą metų, gerokai sumažėjęs, socialdemokratai nebeformuoja valdančiosios koalicijos, partija išgyvena kartų kaitą. Tai akivaizdu, tačiau norint suvokti, kas vyksta, reikia matyti platesnį - europinį ir pasaulinį – kontekstą. Socialdemokratinės vertybės visame šiuolaikiniame pasaulyje išgyvena tam tikrą perkainojimo arba korekcijos laikotarpį“, – sakė jis.

A. Butkevičiaus teigimu, sisteminį, giluminį iššūkį patiria ne vien LSDP, ją išgyvena visa socialdemokratijos ideologija.

Nueinantis socialdemokratų lyderis ragino identifikuoti socialdemokratines temas, vis dar aktualias rinkėjui. „Vienas iš esminių socialdemokratijos principų – norėdami išlikti tikrais socialdemokratais turime atstovauti dirbančiam žmogui, kuriančiam žmogui, smulkiajam verslui ir socialiai silpniausioms visuomenės grupėms. Privalome akcentuoti socialinį teisingumą kaip socialinę sanglaudą bei socialinę įtrauktį – tai pagrindinis socialdemokratijos tikslas“, – sakė jis.

A. Butkevičiaus teigimu, mūsų šalyje taip pat didėja turtinė diferenciacija, susidūrėme su skaudžiomis socialinės atskirties pasekmėmis.

„Esu įsitikinęs, kad socialdemokratinės idėjos tikrai neprarado savo aktualumo. Aišku, naujos demografinės ir ekonominės sąlygos reikalauja naujų sprendimų, tačiau mes juos rasime!“, – įsitikinęs A. Butkevičius. Todėl visos kalbos apie LSDP išnykimą iš Lietuvos politinio lauko yra, jo teigimu, niekinės.

Linkėjo nebūti bebalsiais įtarumo ir baimės atmosferoje

A. Butkevičius naujajai partijos vadovybei pataria stiprinti išorinę komunikaciją. „LSDP išorinės komunikacijos stiprinimas – vienas pirmaeilių naujosios partijos vadovybės uždavinių. Mūsų partijos rėmėjai, taip pat ir plačioji visuomenė, turi būti operatyviai, dalykiškai ir argumentuotai informuojami apie LSDP nuveiktus darbus, poziciją, siūlomus sprendimus. Rinkėjai turi išgirsti LSDP balsą, atskirti jį tarp kitų balsų“, – penktadienį Seime surengtame partijos tarybos posėdyje sakė A. Butkevičius.

Jo teigimu, naujajai vadovybei reikės dar didesnį dėmesį skirti tam, kad LSDP informacinis srautas maksimaliai pasklistų visuomenėje. „Suprantu, kaip tai nelengva padaryti, kai viešoji erdvė yra veikiama komercinių interesų veikiamos žiniasklaidos, kai vykdomos užsakomosios viešųjų ryšių kampanijos, kai nutekinamos pažymos ir jų (arba informacijos apie jas) pagrindu formuojama visuomenės nuomonė ir daromi politiniai sprendimai. Tokiomis sąlygomis prasimušti prie konkretaus žmogaus yra labai nelengva. (...) Negalime būti bebalsiai šioje besiformuojančioje įtarumo ir baimės aplinkoje“, – sakė A. Butkevičius.

Jo nuomone, jokia sėkminga išorinė komunikacija neįmanoma be efektyvios vidinės komunikacijos. „Itin svarbus uždavinys – partijos struktūrą paversti efektyvesne, o motyvaciją LSDP narių, rėmėjų dalyvauti partinėje veikloje - stipresne. Vykdant vidinę komunikaciją svarbi kiekvieno partijos nario aktyvi pozicija. O dar svarbiau – jos turinys“, – sakė politikas. Kaip kadenciją baigęs partijos pirmininkas jis teigė esąs pasiryžęs aktyviai prisidėti prie to, kad bendravimas su skyrių žmonėmis vyktų kuo intensyviau ir efektyviau, kad motyvacija prisidėti prie partinės veiklos, ypač tarp jaunimiečių, būtų kuo aukštesnė.

reklama

Bronius Bradauskas ir Algirdas Butkevičius

A. Butkevičius pasidžiaugė, kad partija turi nemažai perspektyvaus jaunimo. „Neatsitiktinai į LSDP pirmininko postą pretenduoja du jaunosios politikų kartos atstovai. Kartų kaita yra natūralus procesas, ir esu įsitikinęs, kad LSDP jį sugebės suvaldyti. Naujoji partijos vadovybė, atvesdama naujus žmones ir šviežias idėjas, pasižymės konstruktyviu požiūriu, dinamiška veikla ir tęs pradėtus darbus“, – tikisi A. Butkevičius.

Savo pranešime jis smulkiau nekalbėjo apie tai, kas buvo padaryta ir ką dar reikėtų padaryti, tai išdėstė partiečiams išdalintame ataskaitos tekste. „Apibendrintai jį galima būtų reziumuoti taip: per savo kadenciją socialdemokratų Vyriausybė, vaizdingai kalbant, „iškepė pyragą“, ir būtent todėl naujoji valdžia gali tą „pyragą“ raikyti ir dalinti“, – lakoniškai apibendrino politikas.