Rusijos karinės pajėgos prie Šiaurės Korėjos sienos – tik dėl mokymų?

Rusijos sunkioji technika Chabarovske
Rusijos sunkioji technika Chabarovske
© Youtube.com
Alfa.lt
2017-04-21 17:19

Rusija sutraukė pajėgas prie Šiaurės Korėjos sienos, tačiau tai esą „niekaip nėra susiję su politine padėtimi“, žurnalistams penktadienį sakė šalies Rytų karinės apygardos atstovas Aleksandras Gordejevas.

Pareigūno teigimu, iki pat balandžio 29 dienos Rusijos Tolimuosiuose Rytuose vyks „planinis patikrinimas“, kurio metu kariniai daliniai demonstruoja pasirengimą reaguoti į paskelbtą pavojų.


Tuo metu Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsisakė komentuoti pranešimus apie karių judėjimą pasienyje su Šiaurės Korėja ir Kinija. Jo teigimu, „kariuomenės dislokavimas šalies viduje“ nėra viešas klausimas.

Pastaruoju metu Rusijos Tolimųjų Rytų gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi pasakojimais apie karinės technikos judėjimą. Tai patvirtina ir vietinė žiniasklaida.

reklama

Kiek anksčiau buvo skelbiama apie įvestą aukštesnę Kinijos bombonešių kovinę parengtį, tačiau Kinijos gynybos ministerija taip pat ėmė neigti šią informaciją ir aiškinti, kad prie Šiaurės Korėjos sienos telkiamos pajėgos dalyvauja kariniuose mokymuose.