Konservatorius siūlo naują tvarką: prieš rinkimus – jokių apklausų

Mantas Adomėnas
Mantas Adomėnas
© Dmitrijus Radlinskas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime narys Mantas Adomėnas įsitikinęs, kad prieš rinkimus skelbiamos visuomenės nuomonės apklausos gali daryti įtaką rinkimų baigčiai, todėl, jo manymu, tokių tyrimų rezultatų skelbti nereikėtų.

Konservatorius penktadienį Seime įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo drausti skelbti sociologinių tyrimų ir visuomenės nuomonės apklausų duomenis apie rinkimų dalyvius (kandidatus ir politines partijas) likus 10 dienų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Šį draudimą M. Adomėnas siūlo taikyti Seimo, savivaldybių tarybų, prezidento, Europos Parlamento narių rinkimams.

„Sociologinių tyrimų ar visuomenės nuomonės apklausų duomenys, paskelbti prieš pat rinkimus, gali reikšmingai įtakoti rinkimų baigtį. Kadangi tokių tyrimų ar apklausų tikslumas geriausiu atveju yra apytikslis, o patikimumo ir objektyvumo kriterijus nustatyti yra sunku, jų rezultatais gali būti manipuliuojama, siekiant paveikti rinkimų rezultatus.

Neatmestina galimybė, kad gali būti atliekami bei skelbiami taip pat ir moksliškai nekorektiški, tendencingi sociologiniai „tyrimai“, kurių tikslas – sukurti viešojoje erdvėje klaidingą rinkėjų pasirinkimų įspūdį, kurį galima būtų išnaudoti politiniais tikslais“, – įstatymo pataisų aiškinamajame rašte draudimo argumentus dėsto TS-LKD frakcijos narys.

reklama