Ministro atsakas kanapių šalininkams: žala yra, nereikia išsigalvoti

Alfa.lt
2017-04-21 14:10

Ketvirtadienio vakare prie Seimo buvo galima girdėti ne tik šūkių, bet ir dainų bei lietuviškų sutartinių. Minėdami Kanapių kultūros dieną, čia rinkosi entuziastai, pasisakantys už marihuanos legalizavimą. Ant scenos buvo vardijami argumentai, kodėl šiai medžiagai turėtų būti atverta legali rinka.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šios idėjos iniciatoriai painioja tam tikrus dalykus.

„Kaip medikas aš galiu pasakyti, kad žmonės, kurie vartoja, turi priklausomybę, juos reikia ne į kalėjimą sodinti, o suteikti pagalbą ir gydyti priklausomybę, o ne riboti laisvę. Žinoma, kita kalba apie platintojus, kur tikrai kalbame apie baudžiamąją atsakomybę“, – sakė A. Veryga.

Kalbėdamas apie konkrečius renginius, kuriuose kalbama apie raginimą legalizuoti kanapes, A. Veryga pabrėžė, kad ten dalyvauja žmonės, kurie kalba truputį apie kitus dalykus ir šiek tiek spekuliuoja tema „dėl kanapių medicininio naudojimo“.

„Be abejo, yra dalykų, kur iš kanapių produktų kuriami įvairūs medicininiai vaistai. Tikrai, manau, kad jie turi ateitį, bet mes vėl kalbame ne apie rūkomas kanapes, kurias dažniausiai ir siekiama legalizuoti, ir tai jau tikrai ne medicininiams, o pramoginiams tikslams. Ir nematau jokių problemų, kai atsiras klinikiniai tyrimai, kad sukurti preparatai yra saugūs, efektyvūs, tai jie, manau, kad pasieks šalis. Tačiau neretai problema yra ta, kad, neretai prisidengiant tais medicininio naudojimo argumentais, iš tikrųjų siekiama visiškai kitų tikslų, t. y. legalizuoti pramoginį naudojimą, kuriam aš tikrai nepritariu“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

reklama

Plačiau apie norą legalizuoti kanapes žiūrėkite INFO TV reportaže