Iki 2020-ųjų medijų raštingumo bus pradėta mokyti visose mokyklose

Vaikai ir kompiuteris
Vaikai ir kompiuteris
© Asmeninis albumas
Alfa.lt
2017-04-21 13:27

Švietimo ir mokslo ministrė tikina, kad iki 2020 m. medijų raštingumas atsiras visose mokyklose, tai bus integruota į bendrojo ugdymo turinį, į įvairius dalykus, bus apmokyta apie 1000 pedagogų. Jau dabar medijų raštingumo mokoma 200 mokyklų.

„Tik pamokų mokyklose nepakanka norint pasiekti, kad visuomenė išsiugdytų medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius. Todėl reikalingas ir kitų institucijų - Kultūros, Krašto apsaugos ministerijos – bendradarbiavimas“, – sakė ministrė Jurgita Petrauskienė penktadienį Seime vykstančioje konferencijoje „Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga.

Konferencijoje tariamasi, kaip nepasiklysti gausiame informacijos sraute, kaip ugdyti visuomenės medijų ir informacinį raštingumą, Konferenciją organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Britų taryba, Kultūros ir Krašto apsaugos ministerijomis. Konferencijos tikslas – aktualizuoti visuomenės medijų raštingumo, kritinio mąstymo svarbą nacionalinio saugumo kontekste ir ieškoti būdų derinti skirtingų sričių vykdomas įvairių visuomenės grupių medijų raštingumo ugdymo veiklas.

Medijų raštingumas – gebėjimas tinkamai naudotis medijomis: žiniasklaida, socialiniais tinklais, kitomis priemonėmis. Mokiniai turi išmokti analizuoti informaciją ir patys tapti jos kūrėjais, saugiai naudotis socialiniais tinklais, atpažinti propagandą. Informacija mokiniams labai lengvai pasiekiama - internetu kasdien naudojasi daugiau nei 70 proc. 9-16 metų vaikų, dauguma jų turi socialines paskyras.

Ministrė J. Petrauskienė pabrėžia, kad kuriant ugdymo turinį labai svarbus saugumo aspektas.

reklama

„Kai auginame mažą vaiką, mokome jį saugiai pereiti gatvę, neimti dovanų iš nepažįstamų žmonių, bet nemokome, kaip atsirinkti informaciją, kuri taip lengvai pasiekiama kiekvienam. Kritiškas požiūris į medijas ypač aktualu, kai kalbame apie propagandą. Ji taiko net į mūsų valstybingumą. Todėl labai svarbu, kad mokiniai įgustų informaciją vertinti, analizuoti, atsispirti manipuliacijoms. Medijų raštingumo skatinamas kritinis požiūris prisideda ir prie propagandos keliamų grėsmių mažinimo“, – sako ministrė J. Petrauskienė.

Konferencijoje taip pat pristatoma kitų šalių patirtis didinant medijų raštingumo prieinamumą visuomenei. Ministerijų atstovai pristato įgyvendinamas ir planuojamas priemones, ugdančias įvairių visuomenės grupių kritinį mąstymą.