Esate kairiarankis ar dešiniarankis? Tyrimas atskleidė, kurie yra geresni vairuotojai

Vairavimas
Vairavimas
© Pixabay.com
Alfa.lt
2017-04-21 13:05

Tai oficialu – dešiniarankiai žmonės yra geresni vairuotojai. Kaip rašo „Daily Mail“, mokslinės studijos metu nustatyta, jog kairiarankiai vairuotojai dažniau baudžiami už greičio viršijimą ir sukelia daugiau avarijų keliuose.

Tiesa, statistika taip pat rodo, jog kairiarankiai turi didesnę tikimybę vairuotojo pažymėjimą išlaikyti iš pirmo karto.

Mokslininkai išsiaiškino, jog kairiarankiai gauna 50 procentų daugiau baudų už greičio viršijimą nei jų kolegos dešiniarankiai. Jie taip pat dažniau dalyvauja rimtuose eismo įvykiuose, pažeidžia automobilių statymo taisykles.

Štai per 60 metų vairavimo istoriją kairiarankiai vidutiniškai patenka į devynis rimtesnius eismo įvykius, tuo metu dešiniarankiai – aštuonis.

Tyrimą užsakiusi draudimo kompanija „Privilege Car Insurance“ padarė išvadą, jog dešiniarankiai yra pavyzdingesni keliuose.

reklama

Visgi mokslininkai priduria, kad kairiarankiai ne tik geriau laiko vairavimo egzaminus, ant jų automobilių taip pat įprastai būna mažiau įlenkimų ar įbrėžimų.

Pasaulyje vienas iš aštuonių žmonių įprastai būna kairiarankis. Tokios garsenybės kaip Barackas Obama, Davidas Cameronas, seras Paulas McCartney‘is, Jimis Hendrixas, Julius Caesaris, Mikelandželas, Pele, Tomas Cruise‘as bei Angelina Jolie taip pat yra kairiarankiai.