Policija primena – kanapės vis dar nelegalios: ketvirtadienio mitinge dėl žolės sulaikyti du jaunuoliai

Kanapių Kultūros Diena
Kanapių Kultūros Diena
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-04-21 12:53

Vakar Vilniuje vykusiame mitinge, skirtame kanapių legalizavimui palaikyti, kai kurie akcijos dalyviai itin įsijautė ir, regis, užsimiršo, kad kanapės vis dar yra nelegalios. Organizatorių prašymą minint Kanapių kultūros dieną susilaikyti nuo „žolės“ rūkymo išgirdo ne visi.

Vilniaus apskrities policijos įstaigos Mobiliosios kuopos pareigūnai balandžio 19.30 val. iš Gedimino prospekto į Priklausomybės ligų centrą, vėliau – į policijos komisariatą pristatė du 2000 ir 2002 m. gimusius jaunuolius. Vieno iš jų, vyresniojo, kišenėje buvo rastas lankstinukas su augalinės kilmės medžiaga. Vaikinas prisipažino, kad turi „žolės“.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu).

Policija primina jaunuomenei, kad visuomeninė diskusija dėl kanapių produktų vartojimo dekriminalizavimo niekaip nekeičia dabar galiojančių įstatymų, o policija ir toliau kruopščiai atliks pareigą užtikrinti, kad būtų tiksliai laikomasi teisės aktų keliamų reikalavimų.

Policija primena – kanapės vis dar nelegalios: ketvirtadienio mitinge dėl „žolės“ sulaikyti du jaunuoliai

Kanapių Kultūros Diena