Apeliaciniame teisme įvykdyta dalinė evakuacija, baimintasi dėl neaiškių chemikalų

LNK | Alfa.lt
2017-04-21 11:50

Sostinėje įsikūrusiame Lietuvos apeliaciniame teisme – ir vėl sujudimas. Civilinių bylų skyriaus raštinėje šiandien buvo pastebėta, kad prie bylos pridėta įrodymų dėžė yra sudrėkusi ir skleidžia specifinį cheminių medžiagų kvapą. Ėmusis aiškintis aplinkybes buvo nustatyta, kad byloje, kuri Lietuvos apeliaciniam teismui buvo perduota nagrinėti 2017 metais ir kurioje buvo spręstas įrodymų užtikrinimo klausimas, teismui buvo perduoti cheminiai reagentai, susiję su vandens valymo sritimi.

Reagentai buvo supakuoti ir saugomi kartoninėje dėžėje. Teismas nedelsdamas kreipėsi į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją ir Visuomenės sveikatos centrą, kad būtų nustatyta, ar šie išsilieję reagentai nėra pavojingi žmonių sveikatai ir ar toliau gali būti saugomi teisme.

Institucijos suteikė informaciją, kaip veikti toliau, teismas skambino ir 112, atvyko gaisrinės, policijos, medicinos ekipažai. Aukštas, kuriame buvo reagentai, šiuo metu evakuotas, aplinkybės tiriamos.

Kaip Alfa.lt informavo BPC atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė, iš pastato išvesta apie 20 asmenų.

Atnaujinta 17.30

reklama

Lietuvos apeliaciniame teisme darbas tęsiamas toliau

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos neaiškios kilmės medžiagų (radinių), cheminių koncentracijų bei cheminių matavimų speciali komanda bei Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus specialistai informavo, kad Lietuvos apeliaciniame teisme gali būti tęsiamas darbas, išskyrus Civilinių bylų raštinę. Patalpos yra išvėdintos, imtasi specialiųjų priemonių, nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ištyrimui paėmė oro mėginius.

Primename, kad Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus raštinėje šiandien buvo pastebėta, kad prie bylos pridėta įrodymų dėžė yra sudrėkusi ir skleidžia specifinį cheminių medžiagų kvapą. Ėmusis aiškintis aplinkybes, buvo nustatyta, kad byloje, kuri Lietuvos apeliaciniam teismui buvo perduota nagrinėti 2017 metais ir kurioje buvo spręstas įrodymų užtikrinimo klausimas, teismui buvo perduoti cheminiai reagentai, susiję su vandens valymo sritimi. Reagentai buvo supakuoti ir saugomi kartoninėje dėžėje.

Teismas nedelsdamas kreipėsi į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją ir Visuomenės sveikatos centrą, kad būtų nustatyta, ar šie išsilieję reagentai nėra pavojingi žmonių sveikatai ir ar toliau gali būti saugomi teisme.

Apeliaciniame teisme įvykdyta dalinė evakuacija, baimintasi dėl neaiškių chemikalų

Evakuacija greta Lietuvos Apeliacinio teismo pastato
+9