Prancūzijos žiniasklaida: Paryžiaus teroristas jau buvo sukėlęs įtarimų

ELTA, LNK | Alfa.lt
2017-04-21 11:24

Prancūzijos policija jau kurį laikė įtarė 39-erių Karimą Cheurfi, ketvirtadienį vakare puolusį policijos pareigūnus Paryžiaus centre, prijaučiant islamo ekstremistams, tačiau negalėjo įrodyti ryšių su teroristais, penktadienį skelbia BBC.

„France 24“ duomenimis, K. Cheurfi dar šių metų vasarį buvo sulaikytas įtarus, kad jis gali planuoti išpuolį prieš pareigūnus, tačiau jį teko paleisti, pristigus įrodymų.

Tuo metu Belgijos policija penktadienį sulaikė asmenį, kuris gali būti susijęs su išpuoliu Paryžiuje. Teigiama, kad jis pats atėjęs pasiduoti, kai išgirdo, kad jo gali būti ieškoma.

Dar trys areštai įvyko Prancūzijoje – buvo sulaikyti asmenys iš K. Cheurfi aplinkos, pranešė naujienų agentūra AFP. Jos duomenimis, „šiuo metu tyrėjai apklausia sulaikytuosius“.

Ketvirtadienio vakarą Eliziejaus laukuose Paryžiuje kilo susišaudymas, per kurį vienas policininkas žuvo, o dar du buvo sužeisti. Vienas užpuolikas buvo nukautas atsakomąja ugnimi, ar jis galėjo turėti bendrininką, vis dar aiškinamasi.

reklama

ŠŪVIAI PARYŽIAUS CENTRE: ŽUVO PAREIGŪNAS, DAR DU SUŽEISTI

Prancūzijos saugumo pajėgos šiomis dienomis yra mobilizuotos prieš sekmadienį vyksiantį šalies prezidento rinkimų pirmąjį turą.

„Niekas neturi sutrikdyti pamatinio šalies demokratinio proceso“, – penktadienį sakė Prancūzijos premjeras Bernard’as Cazeneuve’as.

AP duomenimis, išpuolį surengė 39 metų Karimas Cheurfi. Ilgą kriminalinę istoriją turintis vyras jau buvo patrauktas atsakomybėn už dviejų policininkų užpuolimą ir mėginimą nužudyti 2001 metais. Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad jis turėjo kalėti 20 metų, tačiau buvo paleistas gerokai anksčiau.


Nukauto teroristo tapatybę, žiniasklaidos duomenimis, patvirtino jo automobilyje rasti dokumentai.

Jei Prancūzijos policija galutinai patvirtins, kad išpuolį Paryžiuje tikrai surengė K. Cheurfi, tai bus dar vienas kartas, kai teroristu tapo policijai gerai dėl kriminalinės veiklos žinomas asmuo. Prancūzijoje tai gali dar kartą pakurstyti diskusijas apie tai, ką reikėtų daryti su šalies kalėjimų sistema, jau seniai tapusia religinių ekstremistų mokykla.

Naujas išpuolis Paryžiuje gali paveikti ir Prancūzijos prezidento rinkimus, kuriuose viena favoričių laikoma kraštutinių dešiniųjų atstovė Marine Le Pen kiekviena proga pasisako už imigracijos ribojimą.

Atsakomybę už išpuolį Paryžiuje prisiėmė teroristinė „Islamo valstybės“ (IS arba „Daesh“) organizacija. Ekstremistai teigė, kad ataką surengė iš Belgijos atvykęs „kovotojas“ pseudonimu Abu Yousefas al-Baljiki.

Belgija jau anksčiau pagarsėjo kaip terorizmą eksportuojanti šalis, iš kurios atvykę ekstremistai rengia išpuolius Prancūzijoje. Ar šįkart būta kokių nors sąsajų su Belgija, dar turės nustatyti Prancūzijos pareigūnai.

reklama

Prancūzijos žiniasklaida: Paryžiaus teroristas jau buvo sukėlęs įtarimų

Prancūzijos teisėsauga skuba aiškintis išpuolio Paryžiuje aplinkybes
+4