Socialinių įmonių atstovai piktinasi: nenori būti engiami politikų kaip Maldeikienė

Aušra Maldeikienė
Aušra Maldeikienė
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2017-04-21 10:56

Lietuvoje, pasak socialinių įmonių atstovų, naikinamos šio tipo įstaigos – teigiama, kad gatvėje atsidurs 7 tūkstančiai neįgalių darbuotojų. LR Seime pradėtas svarstyti Socialinių įmonių įstatymo pakeitimo projektas, kuris sunaikins vienintelę neįgaliųjų integravimo į aktyvią darbo rinką sistemą Lietuvoje ir paskatins emigraciją.

Palikti dešimtmetį kurtą verslą ir kartu su šeimomis išvykti iš Lietuvos jau nusprendė Socialinių įmonių asociacijos steigėjai ir neįgalių darbuotojų įtraukimu į darbo rinką užsiimančios bendrovės „Sopro consulting” savininkai.

„Seimo nariai griauna dešimt metų kurtą neįgalių darbuotojų integravimo į darbo rinką sistemą ir nori sutaupyti labiausiai pažeidžiamų Lietuvos piliečių sąskaita. Geresnės socialinės integracijos sistemos sugalvoti nesugeba, o griauti daug proto nereikia”, – teigia ne vieną apdovanojimą už neįgaliųjų integraciją gavęs Nerijus Briedis.

Per pastaruosius kelerius metus į darbo rinką bendrovė atvedė daugiau nei 1200 neįgalių žmonių. Iki tol jų dirbti niekas nepriimdavo, todėl jie buvo išlaikomi visų mokesčių mokėtojų, o dabar patys moka mokesčius ir užsidirba.

Verslininkai sako, jog nenori būti našta savo šaliai, nuolatos be pagrindo šmeižiami ir engiami tokių Seimo narių kaip A. Maldeikienė. Todėl kartu su 5 mažamečiais vaikais išvyksta verslo kurti į užsienį.

reklama