Vokietijoje sulaikytas Dortmundo „Borussia“ autobuso užpuolikas: siekė pasipelnyti?

Po sprogimo atšauktos rungtynės Dortmunde
Po sprogimo atšauktos rungtynės Dortmunde
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-04-21 10:12

Vokietijos policija sulaikė įtariamąjį Dortmundo „Borussia“ futbolo klubo autobuso sprogdintoją. Pirminiais duomenimis, išpuolio, per kurį buvo sužeistas gynėjas iš Ispanijos Marcas Bartra, motyvas buvo siekis pasipelnyti, skelbia „Der Spiegel“.

Sulaikymo operacija penktadienį ryte surengta Badeno-Viurtembergo žemėje. Sulaikytas asmuo – 28-erių Sergejus W., gyvenantis Tiubingeno miesto apylinkėse.

Teigiama, kad įtarimų sukėlęs asmuo buvo sekamas visą savaitę. Tyrėjai pasitelkė finansų specialistus.

PANIKA DORTMUNDE: SPROGIMAS SUŽEIDĖ „BORUSSIA” ŽAIDĖJĄ

Anksčiau buvo įtariama, kad sprogstamuosius užtaisus prieš UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynes Dortmunde galėjo padėti ir aktyvuoti religiniai ekstremistai. Apie tai užsiminė ir įvykio vietoje palikti lapeliai, kuriuose buvo keliami reikalavimai Vokietijai pasitraukti iš karinės operacijos Sirijoje ir Irake bei uždaryti didelę JAV karinę bazę Vokietijoje. Tai greičiausiai buvo primityvios klastotės, kuriomis buvo siekiama nukreipti tyrėjų dėmesį.

reklama

Sugalvojo finansinę machinaciją

Naujausia versija, kurios laikosi tyrėjai, negali nestebinti. Aiškėja, kad įtariamasis, turintis dvigubą Vokietijos ir Rusijos pilietybę, galėjo mėginti pasipelnyti iš Dortmundo futbolo klubo nelaimės.

Manoma, kad Sergejus W., siekdamas pasipelnyti, išsikėlė tikslą nužudyti arba sužeisti kuo daugiau Dortmundo „Borussia“ klubo žaidėjų. Toks išpuolis turėjo staigiai nusmukdyti klubo akcijų vertę. Iš anksto apie tai žinodamas, užpuolikas tikėjosi užsidirbti milijonus eurų.

Teigiama, kad Sergejus W. išpuolio dieną (balandžio 11-ąją) įsigijo 15 tūkst. išvestinių vertybinių popierių – pasirinkimo sandorio variantų – už 78 tūkst. eurų ir tikėjosi uždirbti net iki 3,9 mln. eurų.

Dortmundo „Borussia“ išpuolio taikiniu pasirinktas dėl to, kad yra vienintelis Vokietijos futbolo klubas, kurio akcijomis prekiaujama biržoje.

„Der Spiegel“ duomenimis, tai gali būti pirmas tokio pobūdžio nusikaltimas Vokietijos istorijoje.

Sprogmenį padėjo per aukštai

Taip pat skelbiama, kad Sergejų W. išdavė jo elgesys išpuolio dieną. Vertybinių popierių jis įsigijo internetu, apsistojęs tame pačiame viešbutyje „L’Arrivee“, kur prieš svarbias rungtynes nakvojo ir „Borussia“ futbolininkai. Užsakydamas kambarį, nusikaltėlis pareikalavo vaizdo į gatvę, kur, kaip jis žinojo, turėjo važiuoti futbolo klubo autobusas.

Žvelgdamas pro savo kambario langą Sergejus W., kaip manoma, susprogdino tris iš anksto padėtus užtaisus.

Planą sužlugdžiusi klaida buvo sprendimas padėti antrąjį, patį svarbiausią, užtaisą metro aukštyje virš žemės. Detonavus sprogmenį, smūgio banga kilo viršun ir autobuso beveik nekliudė. Net ir tokiu atveju pasekmės galėjo būti gerokai skaudesnės, jei ne kitas laimingas atsitiktinumas – viena iš metalinių skeveldrų, įlėkusi į autobuso vidų, nieko neužkliudžiusi įsmigo į kėdės atlošą.

reklama

„Borussia“ gynėjas M. Bartra per sprogimą buvo sužeistas nesunkiai – jam teko operuoti riešą.

Leidinio „Bild“ teigimu, viešbučio darbuotojus nustebinęs Sergejaus W. elgesys iškart po išpuolio. Kol kiti svečiai panikavo, neapsispręsdami, ką daryti, jis ramiai įžengęs į restoraną ir užsisakęs kepsnį.

Tačiau galutinai tyrėjus ant nusikaltėlio pėdsakų nukreipę banko „Commerzbank“ darbuotojai, įtarę Sergejų W. pinigų plovimu ir apie tai pranešę policijai.

Balandžio 11 dieną turėjęs įvykti UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio pirmasis mačas buvo perkeltas į kitą dieną. Jį Dortmundo „Borussia“ pralaimėjo atvykėliams „Monaco“, o šią savaitę, antrą kartą nusileidę jau Monake, iš turnyro iškrito.