JAV prokurorai svarsto galimybę pareikšti kaltinimus „WikiLeaks“

„Wikileaks“
„Wikileaks“
© SCANPIX
ELTA
2017-04-21 09:09

Dviejuose žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad JAV prokurorai rengia arba rimtai svarsto galimybę pareikšti kaltinimus vyriausybių paslaptis viešinančiai organizacijai „WikiLeaks“ bei jos įkūrėjui Julianui Assange'ui, dėl įslaptintos vyriausybės informacijos viešinimo, praneša naujienų agentūra AP.

JAV transliuotojas CNN ketvirtadienį pranešė, kad, jų žiniomis, valdžios institucijos ruošiasi suimti J. Assange'ą. Dienraštis „The Washington Post“ informavo, kad prokurorai svarsto galimybę organizacijos nariams pareikšti kaltinimus. Valdant Barackui Obamai, šalies Teisingumo departamentas tai daryti atsisakydavo.

Tarp galimų kaltinimų yra kaltinimai sąmokslu, vyriausybės nuosavybės vagyste ir Šnipinėjimo akto nuostatų pažeidimu, teigiama dienraštyje, tačiau bet kokius kaltinimus turėtų patvirtinti aukščiausio rango Teisingumo departamento pareigūnai.

Šio žingsnio imtasi po to, kai praėjusį mėnesį „WikiLeaks“ paviešino kone 8 tūkst. dokumentų, kurie, pasak pačios organizacijos, atskleidžia slaptą informaciją apie JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kibernetinio šnipinėjimo įrankius, leidžiančius įsilaužti į kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir net išmaniuosius televizorius. Anksčiau organizacija buvo paskelbusi 250 tūkst. Valstybės departamento diplomatinių telegramų ir privertusi raudonuoti JAV kariuomenę, kai paviešino jos įrašų iš Irako ir Afganistano.

CŽV vadovas Mike'as Pompeo praėjusią savaitę „WikiLeaks“ pavadino „priešiška žvalgybos tarnyba“ ir grėsme nacionaliniam JAV saugumui. Tuo tarpu JAV generalinis prokuroras Jeffas Sessions'as ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad, Teisingumo departamentui aktyviau siekiant baudžiamojon atsakomybėn patraukti asmenis, žiniasklaidai nutekinančius konfidencialią informaciją, jų prioritetas yra sulaikyti J. Assange'ą.

reklama

Dž. Asandžas, kuris yra Australijos pilietis, ketverius pastaruosius metus gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone. Politinis prieglobstis jam buvo suteiktas, kai Švedija jam pareiškė įtarimus išprievartavimu ir jam kilo grėsmė būti išsiųstam į šią šalį.

Išrinktasis Ekvadoro prezidentas yra žadėjęs ir toliau teikti prieglobstį J. Assange'ui, taip leidžiant išvengti arešto.