Venesuela nusavino „General Motors“ gamyklą: JAV pradėtas tyrimas

Nusavinta „General Motors“ gamykla Venesueloje
Nusavinta „General Motors“ gamykla Venesueloje
© SCANPIX
ELTA
2017-04-21 08:10

Vašingtonas tiria trečiadienį įvykusio incidento detales, kai Venesuelos valdžios pajėgos netikėtai konfiskavo JAV automobilių gamyklą „General Motors“. Apie tai ketvirtadienį pareiškė Valstybės departamento atstovas spaudai Markas Toneris.

„Mes tiriame incidento detales“, - naujienų agentūra „Reuters“ cituoja M. Tonerio žodžius. Pareigūnas pridūrė, kad JAV tikisi šį klausimą išnagrinėti „greitai ir skaidriai“.

Trečiadienį Venesuelos valdžia netikėtai užėmė antrinės įmonės GMV („General Motors Venezolana“) gamyklą Valensijos mieste, šiaurinėje šalies dalyje, kur dirba daugiau nei 2,5 tūkst. žmonių ir gaminama produkcija 79 produkcijos platintojams.

Korporacija patikslino, kad gamyklos darbas buvo sustabdytas, iš gamyklos neteisėtai išvežtas įmonės turtas, įskaitant ir automobilius.

Pranešime teigiama, kad dėl konfiskuotos gamyklos Karabobo valstijoje „General Motors“ yra priversta atleisti 2,7 tūkst. darbuotojų Venesueloje. Bendrovė pareiškė esanti pasiruošusi imtis „visų įmanomų teisinių priemonių“ tiek pačioje Venesueloje, tiek už jos ribų.

reklama

Nuo 1999-ųjų metų Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro bei jo pirmtakas Hugo Chavezas nusavino daugiau nei 1,4 tūkst. privačių bendrovių bei jų turtą. Didžioji dalis nusavintų įmonių galiausiai nustojo veikti, o šalis paniro į gilią ekonominę krizę.

Pasak Venesuelos automobilių pramonės grupės „Cavenez“, „General Motors“ savo gamykloje 2017-aisiais nesurinko nė vieno automobilio.

Venesuela nusavino „General Motors“ gamyklą: JAV pradėtas tyrimas

Nusavinta „General Motors“ gamykla Venesueloje