Šūviai Paryžiaus centre – žuvo pareigūnas, dar du sužeisti

Alfa.lt
2017-04-20 22:48

Paryžiaus centre esančiuose Eliziejaus laukuose ketvirtadienio vakarą pasikėsinta į pareigūnus. Pirminiais duomenimis, per susišaudymą apie 21 val. vietos laiku vienas policininkas žuvo, dar du yra sužeisti, o pats šūvių paleidęs užpuolikas buvo nukautas, praneša „Reuters“. Informacija apie neišgyvenusį pareigūną patvirtinta ir Prancūzijos Vidaus reikalų ministerija.

Įvykio vietoje buvo vykdoma policijos operacija, miestiečiams ir svečiams patariama vengti gretimų vietų, virš miesto pakeltas sraigtasparnis. Remdamasis vietos šaltiniais, CNN pranešė, kad Paryžiaus širdyje esančioje vietoje, greta parduotuvės „Marks & Spencer“, pasigirdo maždaug tuzinas šūvių, čia suskubo apie 20 policijos ekipažų. Praėjus kelioms valandoms nuo incidento, vis dar nebuvo tiksliai žinoma, kiek buvo užpuolikų – du ar vienas.

Paryžių sukrėtė išpuolis prieš policijos pareigūnus

Užpuolikas – saugumo tarnyboms žinomas radikalas

Atnaujinta 07.55

reklama

Naujienų agentūros AP duomenimis, Prancūzijos policija atliko kratą rytiniame Paryžiaus priemiestyje Šelyje. Ten buvo apieškotas 39 metų Karimo Cheurfi butas. Vyras jau buvo traukiamas atsakomybėn už policininkų užpuolimą 2001 metais.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė teroristinė „Islamo valstybės“ organizacija. Ekstremistai teigia, kad ataką surengė iš Belgijos atvykęs Abu Yousefas al-Baljiki. Šios informacijos Prancūzijos pareigūnai oficialiai kol kas nepatvirtino.

Atnaujinta 01.41

CNN su nuoroda į šaltinius teisėsaugoje skelbia, kad surengtas dar vienas teroro išpuolis, kurį atliko saugumo struktūroms žinomas asmuo. Teigiama, kad jis veikė vienas, tad grėsmė yra neutralizuota.

Prancūzijos policija „šukuoja“ teritoriją po išpuolio sostinės centre

Tačiau, pasak pirminių duomenų, užpuolikų galėjo būti du, vienas iš jų paleido šūvių iš automatinio ginklo, išlipęs iš automobilio, kuris sustojo prieš pat policijos furgoną ir atidengė ugnį į budėjusius policininkus. Jis nukautas atsakomaisiais šūviais. Tuo metu kito asmens ieškoma iki šiol. Pasak kitos versijos, pareigūnai taikiniu tapo sustoję prie šviesoforą, o į juos automatu šaudyta iš pravažiuojančios mašinos.

Atnaujinta 01.08

Remdamasi savo turimais šaltiniais, naujienų agentūra „Reuters“ rašo, kad policija turi arešto orderį antrojo užpuoliko atžvilgiu, kas reikštų, jog yra nustačiusi jo tapatybę. Manoma, kad jis atvyko į Prancūziją traukiniu iš Belgijos. Pareigūnų nušautas užpuolikas, pasak to paties leidinio, buvo žinomas šalies žvalgybai – jis identifikuotas pagal su savimi nusikaltimo vietoje turėtus dokumentus. Tiesa, jų autentiškumą dar reikia patvirtinti. Įtariamo teroristo gyvenamojoje vietoje atliekama krata.

Krata įtariamo teroristo namuose Paryžiaus priemiestyje

Atnaujinta 00.55

reklama

Nors kol kas teisėsauga galutinai nepatvirtina, ar tai buvo teroro išpuolis, ar kitokių motyvų vedamas nusikaltimas, kaip nepatvirtinama ir užpuoliko lytis, atsakomybę už išpuolį prisiėmė teroristinė „Islamo valstybė“ – skelbia prancūzų leidinys „Le Figaro“, remdamasis su teroristais siejama „Ammaq“ žiniasklaidos priemone. Tai, kad įvykis veikiausiai yra teroro išpuolis, savo kreipimesi į tautą užsiminė ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as.

Sujudimas Paryžiaus širdyje – šūviais užpulti policijos pareigūnai:

Atnaujinta 00.04

Kai kuriose žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusios informacijos, kad žuvo du pareigūnai, Vidaus reikalų ministerija nepatvirtina. Kol kas oficialiai teigiama, kad sužeisti policininkai yra du, kokio sudėtingumo yra jų būklė, nėra skelbiama.

Atnaujinta 23.50

Po išpuolio pareigūnai budi Paryžiaus centre

Trumpas pareiškė užuojautą: tai tiesiog nesiliauja

Ketvirtadienį su Italijos ministru pirmininku Baltuosiuose rūmuose susitinkantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas vienas pirmųjų pareiškė užuojautą Prancūzijai. „Tai baisus įvykis. Panašu į dar vieną teroro ataką, ir ką gali pasakyti? Tai tiesiog nesiliauja. Mes turime būti stiprūs, mes turime būti budrūs, tai kartoju jau ilgą laiką“, – kalbėjo D. Trumpas.

Prancūzijos pareigūnai teigia dar negalį atsakyti, ar tai buvo terorizmo atvejis, tačiau tai yra tikėtiniausia versija. Kaip anksčiau rašė „Reuters“, nurodydamas į policijos šaltinius, tai galėjo būti ir nepavykęs ginkluotas apiplėšimas – paryžiečių ir miesto svečių dažnai lankomoje vietoje, kurioje įvykdytas nusikaltimas, gausu prabangių parduotuvių.

reklama

Ataka – didžiojo prancūzų apsisprendimo išvakarėse

Išpuolis įvykdytas likus vos kelioms dienoms iki Prancūzijos prezidento rinkimų, kurių pirmasis turas numatytas sekmadienį. Nacionalinio saugumo tema juose yra viena svarbiausių, o neslūgstanti teroro grėsmė yra laikoma palankia „Nacionalinio fronto“ lyderės Marine Le Pen šansams juos laimėti.

M. Le Pen pasisako už griežtą antiimigracinę, antiislamišką politiką, o dabartinę Europos Sąjungą laiko žlugusia bendrija. Ekspertai prognozuoja, kad ji neabejotinai išeis į antrąjį rinkimų turą, o pirmąjį veikiausiai nedideliu skirtumu ir laimės. Tiesa, dauguma sutinka, kad antrajame ture ji turėtų pralaimėti nuosaikesnėms politinėms jėgoms, kad ir kas būtų jos oponentas.

Pastarieji debatai, kurie yra paskutiniai prieš rinkimų dieną, Prancūzijos televizijoje prasidėjo prieš pat išpuolį Eliziejuje, 20 val. vietos laiku.

Marine Le Pen

Savaitės pradžioje Marselio policija suėmė du vyrus, kurie planavo išpuolį prieš pat rinkimus, bute, kuriame nusikaltėliai buvo apsistoję, rastas automatinis ginklas ir du pistoletai, trys kilogramai sprogmenų, taip pat ir džihadistinės propagandos.

Nuo 2015 m. Prancūziją sukrėtė serija reguliarių išpuolių, kurių kaltininkai – islamo radikalai – nužudė daugiau kaip 230 žmonių.

Papildysime.

Šūviai Paryžiaus centre – žuvo pareigūnas, dar du sužeisti

Po išpuolio pareigūnai budi Paryžiaus centre
+6