Brazauskienės įgeidžiai įgriso jau ir prezidentūrai: tokių „nomenkaltūrinių privilegijų“ ES nerastume

LNK
2017-04-20 21:11

Po prezidentūros kreipimosi į antstolius Kristina Brazauskienė sunerimo – ji Vyriausybės paprašė laisvų butų sąrašo, į kuriuos galėtų keltis iš Turniškių ir nemokėdama už nuomą gyventi. Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad nemokamas būstas yra „nomenklatūrinė privilegija“, ir pataria Vyriausybei kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar K. Brazauskienei priklauso nemokamas būstas. Maža to, K. Brazauskienė turi reikalų ir su mokesčių inspektoriais.

Vyriausybės verdiktas – trečiadienį

Du teismai nusprendė, kad K. Brazauskienė turi iš rezidencijos išsikraustyti – teisėjai pažymėjo, kad jai priklauso gyvenamasis plotas, tačiau nebūtinai tai turi būti rezidencija. Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad Vyriausybė turi kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad devyni šio teismo teisėjai išaiškintų, ar K. Brazauskienei apskritai priklauso nemokamas būstas.

„Tokios nomenklatūrinės privilegijos, kurios yra įteisintos mūsų įstatymuose, niekur kitose Europos Sąjungos šalyse nėra numatytos. Matėme jau Konstitucinio Teismo reakciją dėl rentos, ir manyčiau, kad šioje situacijoje būtų tikslinga, kad Vyriausybė kreiptųsi į Konstitucinį Teismą dėl konkrečios šios privilegijos ir klausimas būtų iš karto išspręstas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė šalies vadovė.

Premjeras Saulius Skvernelis tokį pasiūlymą, regis, linkęs priimti. „Jeigu tektų gyventi gatvėje (K. Brazauskienei – Alfa.lt past.), matyt, ieškotume ir rastume. Vyriausybė rengia savo poziciją ir ją pareikš trečiadienį Vyriausybės posėdyje, tada mes paviešinsim, kokia pozicija. Prezidentė paragino į KT kreiptis – taip ir bus padaryta“, – sakė ministras pirmininkas.

reklama

Vietoje rezidencijos Turniškėse buvusio prezidento našlei jau buvo pasiūlytas butas Antakalnyje – name, statytame Komunistų partijos centro komiteto nariams, tačiau ji atsisakė. Su K. Brazauskiene pasikalbėti nepavyko – vos pasisveikinusi ir išgirdusi, kas skambina, K. Brazauskienė suskubo atsisveikinti.

Konservatoriaus pasiūlymas – apsistoti viešbutyje

Konservatorius Kęstutis Masiulis mano, kad Kristina Brazauskienė galėtų gyventi savo viešbutyje. Šis viešbutis „Draugystė“ tuomečio valstybės vadovo Algirdo Brazausko iniciatyva buvo perduotas prezidentūrai ir galiausiai privatizuotas.

„Nieko nestebino, kad „Draugystė“ buvo privatizuota. Jinai paimta specialiai neva prezidentūros reikmėms, o vėliau paaiškėjo, kad ne prezidentūros reikmėms, o prezidento draugei. Tokia ir istorija – žingsnis po žingsnio už investicinius čekius susipirktas ir įgytas didelis kapitalas. Istorija gėdingai tęsiasi iki šiol, kad, turint didžiulį turtą, reikia gyventi iš mūsų pinigų Turniškėse, kai galėtų vartytis kaip inkstas taukuose viešbučio 20 aukšte“, – sako konservatorius Kęstutis Masiulis.

Šis viešbutis priklauso K. Brazauskienei ir jos sūnui Ernestui Butrimui, tačiau jiems reikės aiškintis mokesčių inspektoriams. Portalas 15min skelbia, kad jų valdomas „Draugystės“ viešbutis Majamyje 2010 metais nusipirko rezidenciją už 220 000 dolerių, o pernai pardavė už 420 000, tačiau rezidencijos pirkimas nebuvo nurodyta „Draugystės“ viešbučio finansinėse ataskaitose. Per mėnesį mokesčių inspektoriai ketina išsiaiškinti, ar sandoris nebuvo nuslėptas, tad gali būti, kad bus apskaičiuoti delspinigiai už laiku nesumokėtus mokesčius.

Viešbučio bendrasavininkis E. Butrimas, kitaip nei K. Brazauskienė, pokalbio telefonu išsyk nenutraukė, tačiau taip pat neatviravo ir sakė, kad „sensacijos tikrai nėra: „Nėra tos sensacijos, kurią norima pateikti visuomenei.“

Prieš daugiau nei 10 metų konservatoriai norėjo aiškintis, ar skaidriai buvo privatizuotas viešbutis. Kurį laiką be dabartinės K. Brazauskienės (anuomet – K. Butrimienės) verslo savininkais buvo ir tuomečio „LUKoil Baltija“ vadovo Ivano Paleičiko šeima.

Plačiau – reportaže.