Kaip manote, ar galite būti nubausti, jei vairuodami valgote?

Rytinis policijos reidas
Rytinis policijos reidas
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-04-21 07:10

Lietuvos policija jau daugelį metų bando įkalti į galvą vieną esminių Kelių eismo taisyklių (KET) punktų – naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant yra draudžiamas. Deja, toks vairuotojų elgesys, panašu, yra tiesiog „įaugęs“, pastebėjus eismą galima pamatyti dešimtis vairuotojų, kurie riedėdami keliu naudojasi mobiliuoju telefonu.

Tačiau tik maža dalis vairuotojų žino, kad ne tik naudojimasis mobiliuoju telefonu yra draudžiamas pagal Lietuvoje galiojančias KET. Užkandžiaujate važiuodami automobiliu? Rūkote? Skaitote knygą ar laikraštį? O gal dažotės lūpas? Nenorime gąsdinti, tačiau toks jūsų elgesys taip pat pažeidžia KET.

Vairuotojų Biblijoje aiškiai apibrėžiama, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų.

Tai dar ne viskas! Mopedą, motociklą, triratį, taip pat lengvąjį keturratį, keturratį, galingąjį keturratį ir sunkųjį keturratį privalu vairuoti abiem rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai ranka rodomas signalas). Ką tai reiškia?

Turbūt nesunku suprasti, kad bet kokia papildoma veikla prie automobilio vairo, išskyrus patį vairavimą, neleistina ir gali užtraukti baudą. Draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymas vairuotojams užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eurų.

reklama

Nors KET nėra konkrečiai kalbama apie kitas papildomas veiklas prie automobilio vairo, Lietuvos policija neslepia, kad piktybiniai vairuotojai, kurie nepaiso minėtų KET punktų ir, tarkime, valgo vairuodami, gali būti nubausti.