Festivalio meno vadovė Jučaitė: kai kurie sakė, kad džiazas jiems nepatinka, bet paskui užsikabindavo

KaunasJazz
KaunasJazz
© Organizatoriai
Alfa.lt
2017-04-21 09:43

Tūkstančius klausytojų suburiantis festivalis „Kaunas Jazz“ kasmet stebina išskirtine programa, kurioje – daugybė naujų ir netikėtų muzikinių Lietuvos ir užsienio projektų, piešinių akcija, džiazo madų ir šokių programa.

Daugiau nei savaitę truksiantis prasiplėtęs festivalis muzikos ir siurprizų siūlo ne tik Kauno publikai – renginys prasidės balandžio 21-ąją Panevėžio muzikiniame teatre. Čia pasirodys Vokietijos scenos pažiba gitaristas ir dainininkas Torstenas Goodsas iš Diuseldorfo. Jis taip pats balandžio 22 d. surengs koncertą Palangoje, o balandžio 23 d. – Raudondvaryje. Festivalio organizatorių prieš kelerius metus priimtas sprendimas plėstis ir į kitus miestus visiškai pasiteisino – salėse susirenka daug klausytojų, tad koncertai ne vien laikinojoje sostinėje – ne tik simboliniai.

„Koncertus ir kituose miestuose – Panevėžyje, Alytuje, Palangoje – darėme ir pernai, – naujienų portalui Alfa.lt sakė festivalio „Kaunas Jazz 2017“ meno vadovė Indrė Jučaitė. – Vis dėlto, palyginti su pernai, kiek Panevėžy buvo lankytojų, kiek parduota bilietų, matyti, kad klausytojų kituose miestuose tik daugėja.“

Paklausta, koks yra tipinis šio festivalio klausytojas, meno vadovė pabrėžė, kad tai – itin plačios publikos renginys.

„Publika plati – kai kurie eina į sales, yra klausytojų, kurie pradėjo nuo nemokamų koncertų, sakydavo, kad jiems džiazas net nepatinka, ne, tai nuobodu. Paskui nemokamuose koncertuose užsikabindavo, nueidavo į sales ir labai daug atrasdavo“, – naujienų portalui Alfa.lt sakė festivalio meno vadovė I. Jučaitė.

reklama

Torstenas Goodsas


Išskirtiniai festivalio svečiai

Festivalio programa – itin plati ir spalvinga, tad daugeliui išsirinkti, ką pamatyti ir išgirsti, gali tapti nelengvu sprendimu. Nors festivalio meno vadovė pažymėjo, kad yra daug aplinkybių renkantis koncertą, vis dėlto ji išskyrė kelis išskirtinius pasirodymus.

„Visų pirma, tai kritikų pripažinti ir aukštai vertinami projektai ir atlikėjai, pvz., Diane Reeves (balandžio 30 d.), Kauno bigbendas ir jauna vokalistė Sabina Mustajeva iš Uzbekistano, taip pat „Grammy“ laureatas trimitininkas, vokalistas, multiinstrumentalistas Nicholas Paytonas ir kiti. Nors visi projektai labai skirtingi, tačiau dėmesio itin vertas ir Linas Adomaitis. Jis pristatys Lietuvoje pirmą kartą skambėsiantį projektą su styginių kvintetu ir Egidijumi Buožiu“, – Alfa.lt sakė I. Jučaitė.

Dianne Reeves

Kaip ir minėjo festivalio meno vadovė, sekmadienį, balandžio 30-ąją, per Tarptautinę UNESCO džiazo dieną, Kauno „Žalgirio“ arenoje didįjį festivalio koncertą surengs viena garsiausių džiazo vokalisčių pasaulyje – D. Reeves iš JAV. Ji Lietuvoje koncertavo prieš devynerius metus.

Nemokami renginiai

reklama

Balandžio 28 d. nemokamų renginių ciklas „Kaunas Jazz 2017“ festivalyje nuskambės Vienybės aikštėje, čia pasirodys „Hit the ground orchestra“ iš Lietuvos. Taip pat festivalio lankytojus pasveikins ir estų festivalis „Jazzkaar“, pasirodys grupė „Estrada Orchestra“. Laukia ir daugiau nemokamų renginių, kurie taps puikia proga išgirsti ir susipažinti su festivalio dalyviais.

„KAUNAS JAZZ 2017“ KVIEČIA ŠVĘSTI: LAUKIA 26 NEMOKAMI RENGINIAI

„Saulės kliošas“ – neatsiejama festivalio dalis

Vienybės aikštėje balandžio 29-ąją pasirodys ir „Saulės kliošas“. Klausytojams, jau daugelį metų nepraleidžiantiems „Kaunas Jazz“, šios grupės pasirodymai jau tapo tradicija. Organizatoriai skaičiuoja, kad 17 metų gyvuojantis „Saulės kliošas“ čia pasirodys jau 14-ąjį kartą.

Grupės „Saulės Kliošas“ koncertas

„KAUNAS JAZZ 2017“ Kviečia Į DAUGIAU NEI SAVAITĘ TRUKSIANČIĄ DŽIAZO FIESTĄ

RENGINIO PROGRAMA


Festivalio meno vadovė Jučaitė: kai kurie sakė, kad džiazas jiems nepatinka, bet paskui „užsikabindavo“

KaunasJazz
+18