Po operacijos atsigaunantis Andriukaitis: delsti nebebuvo galima

Spaudos konferencija Santariškėse
Spaudos konferencija Santariškėse
© Paulius Peleckis

Po Santariškių klinikose atliktos sudėtingos rekonstrukcinės vidurinės ausies operacijos ir būgnelio plastikos Europos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis teigė, kad operacijos jau nebuvo galima atidėlioti.

„Labiausiai paskatino, kad nebegalėjau atidėlioti operacijos. Skrendant trūko kairės ausies būgnelis, tuomet supratau, kad viskas: atsirado bėdų bendraujant, ausyse buvo didžiulis papildomas intensyvus triukšmas“, – žurnalistams Santariškių klinikose sakė V. P. Andriukaitis.

EUROKOMISARUI ANDRIUKAIČIUI ATLIKTA SUDĖTINGA OPERACIJA

„Praėjusią savaitę atlikta rekonstrukcinė ausies operacija – eilę metų besitęsianti problema. Ir anksčiau buvo diskutuota apie galimus sprendimo būdus, tačiau dėl intensyvaus darbo grafiko ir dažnų skrydžių ta problema aštrėjo ir plito, t. y. lėtinės ausies funkcijos pažeidimas su uždegimo požymiais. Kaip jau minėjau, dėl intensyvaus darbo grafiko teko įsikišti, nebuvo galima atidėlioti ir reikėjo greitai spręsti problemą“, – sakė prof. dr. Eugenijus Lesinskas.

Pirmiausia, V. P. Andriukaitis kreipėsi į savo kolegas Briuselyje, kurie pasiūlė iškart galvoti apie dviejų etapų rekonstrukcinę operaciją. Jo teigimu, Briuselyje pasiūlė gerokai ilgesnį gydymo procesą, kuris būtų trukęs pusę metų ar ilgiau, todėl politikas nusprendė surizikuoti.

reklama

„Pasielgiau kitaip. Paskambinau profesoriui E. Lesinskui ir pasakiau, kad galbūt būtų galima imtis drąsesnės intervencijos. Aišku, profesorius pasakė, kad kol nepamatysime, nepažiūrėsime, būsime atsargūs. Tačiau galiausiai buvo nutarta rizikuoti“, – pasakojo V. P. Andriukaitis ir tikino, kad pagrindinė priežastis buvo „kuo greičiau grįžti į trasą“.

Eurokomisarui vietoje dviejų etapų buvo atlikta vieno etapo ausies rekonstrukcinė operacija. Profesorius E. Lesinskas tikino, kad operacija pavyko sėkmingai. Tikimasi, kad toks rezultatas pasiteisins. Šiuo metu V. P. Andriukaits gydosi ambulatoriškai. Vis dėlto E. Lesinkas neneigė, kad rizikos, atliekant tokias operacijas, netrūksta.

„Visų pirma, yra pažeidimo rizika. Kartais rizikuojama siekiant visiškai pašalinti uždegimo židinį, kuris yra arti svarbių gyvybei struktūrų. Rizika yra pabloginti paciento klausą arba yra rizika, kad ausis neatlaikys krūvių, pavyzdžiui, skrydžių“, – aiškino profesorius.

V. P. Andriukaitis jau ne pirmą kartą akcentuoja, kad Vilniaus universiteto Santariškių klinikos, kuriose jis buvo operuotas, – vienos geriausių Europos Sąjungoje (ES).

„Lygis yra aukščiausias, netgi rizika. Žinoma, nereikėtų daryti spaudimo taip, kaip tai dariau aš. Noriu drąsiai pasakyti, kad auksinės rankos, moderniausia technika, labai gera įranga. Iš tiesų, kaip matote, iš kelių etapų galima laimėti vieną. Aš esu pavyzdys“, – tvirtino V. P. Andriukaitis.

Susirinkime Europos komisaras patikino, kad iki 2019 m. bus išvystyti Europos referenciniai tinklai, taip pat Vilniaus Santariškių klinika ir Kauno universitetinė ligoninė.

Tiesa, Europos komisaras prisipažino, kad pooperaciniais įspūdžiais sutiko pasidalyti ne tik dėl to. „Šiandien yra Triukšmo prevencijos diena. Jeigu žvilgtelėtume į Lietuvos greitkelius arba kelius, pastebėtume nedidelę problemą – labai mažai apsauginių triukšmo sienų“, – atkreipė dėmesį Europos komisaras.

Jau kitą savaitę Europos komisaras žada grįžti į darbą. V. P. Andriukaitis Europos Komisijoje atsakingas už visuomenės sveikatą ir maisto saugą.

Alfa.lt primena, kad 2015 kovą V. Andriukaičiui buvo atlikta skubi operacija. Tąkart eurokomisarui buvo pašalinta kasos dalis.

ANDRIUKAIČIUI ATLIKTA OPERACIJA BUVO „VIENA IŠ SUDĖTINGESNIŲ“

reklama

Po operacijos atsigaunantis Andriukaitis: delsti nebebuvo galima

Spaudos konferencija Santariškėse
+13