Eurolyga prasitarė, nuo kada išplės turnyro dalyvių skaičių

„Žalgiris“ – „EA7 Emporio Armani“
„Žalgiris“ – „EA7 Emporio Armani“
© Fotodiena.lt
Alfa.lt
2017-04-19 17:54

Eurolygos vadybininkas Andrea Bassani patvirtino, kad kitą sezoną prestižinio turnyro formatas nesikeis – 16 klubų reguliariajame sužais po 30 rungtynių, tačiau lyga deda visas pastangas, kad nuo 2018–2019 m. joje žaistų jau 18 komandų.

„Mes dirbame ties lygos plėtra. Manau, kol kas galime kalbėti apie 18 komandų ir žiūrėti, kaip komandų skaičiaus padidėjimas visoms pusėms atsilieps komerciškai. Apie kitą sezoną kalbėti taip pat sudėtinga, nes baigiasi du metus galiojęs Stambulo „Daruššafakos“ vardinis kvietimas. Penkios ispanų komandos Eurolygoje yra realu, nes Malagos „Unicaja“ šią teisę išsikovojo, o Valensijos „Basket“ šią vietą gali išsikovoti per Ispanijos pirmenybes. Kaip žinia, Vitorijos „Baskonia“, „Barcelona“ ir Madrido „Real“ turi A licencijas, – kalbėjo vadybininkas.

Jis taip pat užsiminė, kad kitą sezoną Europos taurėje vėl žais 24 klubai, o į ją sugrįš ir Italijos klubai. Kol kas ši šalis turi 2 vietas Europos taurėje, o trečia ekipa į turnyrą gali patekti gavusi vardinį kvietimą.