Pro Žemę skrieja gigantiškas asteroidas

Alfa.lt
2017-04-19 16:54

Kaip tik šiuo metu pro Žemę skrieja didžiulis asteroidas. Tiesa, jis yra kur kas mažesnis, nei buvo skelbta iki šiol. Mokslininkai iš pradžių tvirtino, kad šio kosminio kūno skersmuo gali siekti net 1,4 kilometro, tačiau vėliau paaiškėjo, jog jo dydis yra kur kas mažesnis – apie 630 metrų.

2014 JO25 vardu pavadintas kosminis kūnas buvo pastebėtas dar prieš trejus metus. Astronomų teigimu, asteroidas neturėtų sukelti didesnio pavojaus ir efekto mūsų planetai, tačiau neatmetama, kad vieną dieną jis gali pražudyti visą žmoniją. NASA atstovai ramina, kad susidūrimo su Žeme nebus artimiausiu metu.

Kaip tvirtina NASA specialistai, asteroidas 2014 JO25 prie Žemės priartėjo pakankamai saugiu atstumu – apie 1,8 milijono km. Palyginimui, atstumas tarp Žemės ir Mėnulio yra apie 5 kartus mažesnis. Beje, NASA spėjo įamžinti šį kosminį kūną.

Mokslininkai teigia, kad tai yra arčiausiai Žemės priartėsiantis tokio dydžio asteroidas per pastarąjį dešimtmetį. Skaičiuojama, kad panašus scenarijus nepasikartos dar artimiausius 400 metų. Nors šį kartą asteroidas ir nekelia jokio pavojaus, NASA jį apibūdina kaip „potencialiai pavojingą“.

2014 JO25

reklama