Ką daryti, kad kūnas pradėtų pats gydyti save

Mumyse slypi gydomosios galios
Mumyse slypi gydomosios galios
© Pixabay.com

Jis pataiso, atnaujina ir gydo – mūsų kūnas sugeba labai daug. Kad jis galėtų dirbti tinkamai, reikia patiems pasistengti. Kaip jam padėti?

Toks stiprus yra „vidinis daktaras“

Savigydos galia slypi kiekviename iš mūsų. Ja mus apdovanojo gamta. Mūsų „vidinis daktaras“ yra rūpestingas ir dirba visą parą. Kai netyčia įsipjaunate pirštą, galite stebėti, kaip kraujuojanti žaizda su laiku pati užsitraukia ir sugyja.

„Vidinis gydytojas“ atsikrato varginančio peršalimo, jis suaugina net sulaužytus kaulus. „Didžioji dalis ligų išgyja savaime“, – sako vidaus ligų gydytojas Raineris Stange, vadovaujantis Berlyno Immanuelio ligoninės Natūralaus gydymo skyriui.

Kiekvienas gydymas yra savigyda

reklama

Analogiškos nuomonės laikosi ir neurobiologas profesorius Geraldas Hütheris: „Niekas kitas negali padaryti, kad žmogus būtų sveikas. Žinoma, tai dar nereiškia, kad sunegalavus ar susirgus nebereikia eiti pas gydytoją. Gydytojo meno esmė yra padėti ligonio savigydos procesui.“

Svarbu yra ne tik, kad gydytojas apdorotų atvirą žaizdą ar sugipsuotų sulaužytą ranką. Ir mediko palaikymas, ir rūpestis gali stimuliuoti savigydos galias – lygiai kaip ir paties paciento įsitikinimas.

Stresas daro įtaką savigydai

Vidinė nuostata vaidina svarbų vaidmenį ne tik sveikimo procese, bet ir nulemia, ar žmogus susirgs, ar ne. „Jausmai ir mintys daro nepaprastai stiprų poveikį mūsų savijautai“, – tikina Raineris Stange.

„Net menkiausias dvasinis sutrikimas išveda iš pusiausvyros kūną ir padidina susirgimų riziką, – aiškina profesorius G. Hütheris. – Todėl dažnai po barnių su partneriu ar nesusipratimų darbe sutrinka virškinimas ar prasideda galvos skausmai.“

„Moterys ir vyrai, kurie dirba jausdami nuolatinę įtampą, lengviau suserga peršalimo ligomis už tuos, kurie darbe nepatiria streso“, – pabrėžia neurobiologas. Tai patvirtino JAV imunologų atlikti psichoneurologiniai tyrimai. Amerikiečių psichologas Sheldonas Cohenas įrodė, kad žmonės, kurie turi daug draugų ir patiria mažai streso, būna atsparesni peršalimo ligoms.

Mumyse slypi gydomosios galios

Kaip kūnas išgydo save?

Kaip nusiteikia kūnas išgydyti save, kai jis būna pažeistas? Visą kompleksinį žmogaus organizmą valdo smegenys. Tarytum iš centrinio štabo jos reguliuoja širdies ir kraujagyslių sistemą, hormonų pusiausvyrą, nervų ir imuninę sistemas. „Kai tik smegenys gauna signalą, kad kažkas kūne išėjo iš rikiuotės, jos suaktyvina savigydos jėgas, – aiškina neurologijos profesorius. – Kūnas nuolat gydo ir atnaujina ląsteles, o žmogus to nė nepastebi.“

Kaip mums patiems paskatinti savigydą?

reklama

Jei norite sustiprinti vidines gydymosi galias, turėtumėte rūpestingai atsižvelgti į savo poreikius. Lemiamą reikšmę turi:

*pakankamas miegas,

*subalansuota mityba,

*judėjimas,

*geri santykiai,

*streso įveikimas.

Labai svarbu išmokti atsikratyti įtampos, čia padeda atsipalaidavimo pratimai ir meditacija. Kai žmogus būna kankinamas streso, jis negali tinkamai pasirūpinti savo kūno poreikiais, tada ir „vidinis gydytojas“ nepajėgia gerai dirbti.

Savigydos ribos

Deja, savigydos galios turi savo ribas. „Kai kūnas dėl ligos tampa neįgalus, pavyzdžiui, nebepajėgia pats pasigaminti insulino ar skydliaukės hormonų, tada vidinis gydytojas menkai tegali padėti, – sako Raineris Stange, Natūralaus gydymo ir reguliacinės medicinos gydytojų sąjungos prezidentas.

„Ir vėžio patys neišsigydysime, tačiau ligoniai gali patys pagerinti savo situaciją, jeigu savo sunkią ligą sąmoningai priims ir bandys jai pasipriešinti pozityviomis mintimis“, – sako profesorius Hütheris.

reklama