Neapykantos išpuolis Kalifornijoje: nušauti trys baltaodžiai

Alfa.lt
2017-04-19 07:46

Trys baltieji vyrai buvo nužudyti ir vienas sužeistas per kraupų išpuolį Fresne (Kalifornija, JAV), skelbia BBC.

39-erių Kori Ali Muhammadas per 90 sekundžių iššovė 16 kulkų, pranešė vietos policijos vadovas Jerry Dyeris. Vieną iš jo aukų šūvis kliudė sėdintį automobilyje.

J. Dyeris taip pat patvirtino liudijimus, kad žudikas arešto metu arabiškai šaukęs „Dievas yra didis“, tačiau pabrėžė, kad žudynes motyvavo rasiniai, o ne religiniai, motyvai.

K. A. Muhammadas anksčiau socialinėje žiniasklaidoje ne kartą aiškino nekenčiąs baltųjų žmonių ir politinės valdžios. O į Dievą jis esą kreipėsi tik prašydamas užtarimo tam atvejui, jei žūtų per susidūrimą su policija.

39-erių Kori Ali Muhammadas surengė žudynes JAV Kalifornijos valstijos Fresno mieste

reklama

„Jis norėjo nužudyti kuo daugiau žmonių, ir ėmėsi tai įgyvendinti, - sakė J. Dyeris. – Tai buvo pavienis smurto aktas, neišprovokuotos atakos invidivo, kuris buvo pasiryžęs šiandien ką nors nužudyti.“

K. A. Muhammado tėvas sakė leidiniui „Los Angeles Times“, kad jo sūnus tikėjo esąs ilgalaikio karo tarp baltųjų ir juodaodžių dalyvis.

Kiekvienais metais JAV nuo šaunamųjų ginklų žūva daugiau nei 30 tūkst. žmonių. Ginklų kontrolės iki šiol išlieka itin jautrus politinės darbotvarkės klausimas.