Naujos investicijos į Kauną – JAV medicininės įrangos gamintojas „Hollister“ statys gamyklą

Medicina
Medicina
Alfa.lt
2017-04-18 13:05

Pasaulinė medicininės įrangos gamintoja ir paslaugų teikėja „Hollister“ steigs gamybos kompleksą Kauno regione. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bendrovė į naują gamyklą per ketverius metus planuoja investuoti apie 50 mln. eurų ir sukurti apie 300 darbo vietų. Naujoji gamykla padės patenkinti augančią bendrovės produkcijos paklausą Europoje.

„Hollister“ prezidentas ir generalinis direktorius George Maliekel teigia, kad Lietuvą pasirinko dėl aukštos mūsų šalies specialistų kvalifikacijos ir dėl jų požiūrio į darbą.

„Renkantis investicijų lokaciją mums buvo svarbu ne tik patogi geografinė padėtis ar investicinis klimatas, bet ir Kaune plėtojamos inžinerinės kompetencijos. Lietuvoje ne kartą lankęsi “Hollister" kolegos bendraudami su vietos atstovais įsitikino, kad darbo rinkoje esančių specialistų požiūris, principai ir darbo etika atitinka mūsiškę", - teigia G. Maliekel.

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius teigia, kad „Hollister“ atėjimas į Lietuvą reikšmingas kuriamomis darbo vietomis ir postūmiu gyvybės mokslų sektoriui.

„Aukštos pridėtinės vertės produkciją kurianti “Hollister" - darbuotojams priklausanti bendrovė - išsiskiria nepriklausomu verslo modeliu, vertybėmis ir socialine atsakomybe. Džiugu, kad bendrovė nusprendė statyti gamybos padalinį ir įdarbinti šimtus žmonių Kaune, tačiau dar svarbiau, kad ji į Lietuvos darbo rinką atneša savo požiūrį į darbuotojų gerovę ir rimtą postūmį šalies gyvybės mokslų sektoriui", - teigia ūkio ministras M. Sinkevičius.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas įsitikinęs, kad Kaunas yra išskirtinė vieta kurtis medicininę įrangą gaminančioms bendrovėms. Pasak jo, Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sukauptos kompetencijos ir bendradarbiavimas mokslinių tyrimų srityje ne tik garsina Lietuvą pasaulyje inovatyviais išradimais, bet ir ugdo kvalifikuotus specialistus.

Bendrovė planuoja bendradarbiauti su Kaune veikiančiomis aukštosiomis mokyklomis rengiant darbo rinkai reikalingus mechaninės inžinerijos specialistus.

1921 metais įkurta bendrovė „Hollister“ yra viena iš trijų didžiausių pasaulio stomos priežiūros, šalinimo sistemos sutrikimus lengvinančių priemonių gamintojų, ji taip pat siūlo ir intensyvios terapijos bei žaizdų priežiūros įrangą. Stomos priežiūros priemones bendrovė gamins ir Lietuvoje veiksiančioje gamykloje.

Ilinojaus valstijoje įsikūrusi kompanija turi gamybos ir platinimo padalinius trijuose žemynuose, biurus daugiau nei 25 pasaulio šalyse ir tiekia produkciją į daugiau nei 80 rinkų.