„Huawei P10 Plus“ apžvalga: kur du pešasi, trečias laimi

"Huawei P10" pristatymas
"Huawei P10" pristatymas
© Paulius Peleckis

Titanų dvikova tarp „Apple“ ir „Samsung“, panašu, netrukus taps trikova. Į išmaniųjų telefonų elitą braunasi dar vienas gamintojas. Žinoma, kalbu apie „Huawei“. Beje, jei man kas būtų prieš kokius 4–5 metus pasakęs, kad „Huawei“ kurs normalius telefonus, tai tikrai būčiau tik pakraipęs pirštą prie smilkinio. O be reikalo.

Jau prieš tai pristatytas flagmanas „Huawei P9“ užkėlė kartelę ir kitiems gamintojams, tarp jų galima paminėti ir minėtus grandus „Apple“ bei „Samsung“. O su P9 pristatyta dviguba galinė kamera buvo kažkas naujo bei neregėto ir tokių naujovių šiandieniame telefonų pasaulyje labai trūksta.

Dar šių metų vasarį „Huawei“ Barselonoje pristatė ir naujausią savo kūrinį P10. Kartu su juo pristatytas ir didesnysis brolis „P10 Plus“. Būtent šis kelioms savaitėms ir pakliuvo į mano rankas. Prisipažinsiu, nesu didelių išmaniųjų telefonų gerbėjas ir šį kartą vėl susidūriau su ta pačia problema – tiesiog „Huawei P10 Plus“ man buvo per didelis ir nesijautė patogiai rankoje.

Įrenginio išmatavimai yra 153,5 x 74,2 x 7 mm. Šiuo atveju tai menka problema, kadangi visada galima rinktis kiek mažesnį P10. Jį teko taip pat pačiupinėti ir man jis buvo daug patogesnis naudoti ir nereikėjo bijoti, kad telefonas lengvai išslys iš rankų. Deja, kelis kartus „P10 Plus“ vos neištėškiau ant žemės, bet svarbu, kad viskas baigėsi laimingai.

Kalbant apie telefono dizainą, P10/Plus iš tiesų skiriasi nuo savo pirmtako. Senesnės kartos modelis turėjo labiau kampuotą dizainą, o štai naujesnis – aptakesnis ir apvalesnis. Visgi turiu pripažinti, kad kažkiek jis man primena „iPhone, bet gal čia tik man vaidenasi. Nors juokelių apie „Huawei“ ir „Apple“ sąsajas internete apstu.

Kalbant apie telefono išorę, vienas esminių akcentų yra 5,5 colio ekranas. Kas toliau? Viršutinėje ir apatinėje galinio dangtelio dalyje yra plastikiniai įdėklai. Ant viršutinio kairės pusės įdėklo rasime du pagrindinių kamerų objektyvus, centre – dvigubą blykstę, o po ja – fokusavimo jutiklius. Iš dešinės pusės puikuojasi „Leica“ pavadinimas ir objektyvų serijos pavadinimas „Summarit“.

Apatinės kraštinės centre yra C tipo USB, pagrindinis garsiakalbis, 3,5 mm garso jungtis ir pokalbių mikrofonas. Ant viršutinės kraštinės kairėje yra antrasis mikrofonas. Iš kairės pusės yra kortelių lizdas. Čia galima įsidėti SIM kortelę ir „microSD“ kortelę.

Kaip pagrindinė korpuso medžiaga naudojamas metalas. Priekinis skydelis yra padengtas apsauginiu 2,5D „Gorilla Glass 5“ stiklu. Šoniniai ekrano rėmeliai labai minimalūs. Lyg ir viskas. Nors ne! Pamiršau dar vieną rimtą pasikeitimą.

Pirštų atspaudų skaitytuvas nuo šiol perkeltas ant priekyje esančio „Home“ mygtuko. Savo sprendimą gamintojas grindžia tuo, kad, norint atrakinti telefoną, jo tiesiog nereikia pakelti nuo paviršiaus. Pats skaitytuvas veikia išties žaibiškai ir sklandžiai, net ir jei pirštas yra drėgnas. Tačiau pats „Home“ mygtukas man užkliuvo dėl kito dalyko. Užklijavus ant priekinės telefono dalies apsauginį stikliuką, mygtukas liko ten kažkur giliai ir lietimas tapo ne itin malonus. Gal tai įpratimo reikalas, tačiau per dvi savaites šioks toks diskomforto jausmas buvo vis tiek juntamas. Bet tai smulkmena.

Tiesa, patį „Home“ mygtuką dabar galima užprogramuoti, kad jis pagal lietimą atliktų ir tam tikrą navigavimo funkciją: atgal, pagrindinis / namų langas ar visos veikiančios programos. Visgi nežinau, ar kaltas mano nemokšiškumas, tačiau kartais šios funkcijos nesuveikdavo iš pirmo karto. Todėl įprastai naudojau navigavimo mygtukus, kurie atvaizduoti ekrane. Šioje vietoje irgi neneigsiu – esu senas konservatorius.

Tikrai nenoriu plėstis apie įrenginio procesorių, galią, spartą ir kitus panašius elementus, kadangi jau tapo įprasta, kad išmanieji telefonai pradeda konkuruoti su nešiojamaisiais kompiuteriais ir įprastai galios čia daugiau, nei jos iš tikrųjų reikia. BET! Kartais atrodė, kad bandomas „P10 Plus“ menkai akimirkai pakibdavo. Bet juk čia „Androidas“, todėl stebėtis nėra ko.

Labiau noriu pakalbėti apie telefono kamerą. „Huawei“ tęsia bendradarbiavimą su „Leica“. „Huawei P10 Plus“ kamerą sudaro du moduliai. Pirmasis turi 12 megapikselių raišką ir fiksuoja spalvotus vaizdus, antrasis – 20 megapikselių raišką ir fiksuoja monochromatinius vaizdus. Kameroje pritaikytos technologijos akimirksniu apjungia abu vaizdus ir pateikia kadrus, kurie pasižymi plačiu dinaminiu diapazonu ir nuostabiu spalvų perteikimu. Nustatymuose galima pasirinkti tiek 20, tiek 12 megapikselių raišką.

Kameros programėlė įjungiama labai greitai, vos per sekundę. Automatinis fokusavimas čia labai spartus ir tikslus. „Huawei P10 Plus“ turi f/1.8 diafragmą ir tai leidžia įrenginiui puikiai susitvarkyti su fotografavimu naktį veikiant ir automatiniu režimu. Priekinę 8 megapikselių kamerą „Huawei“ taip pat kūrė su „Leica“. Sudėtinga pasakyti, kad priekinės kameros rezultatai daro tokį pat įspūdį, kaip pagrindinės kameros kadrai, tačiau jie vienareikšmiškai yra puikūs.

Pabaigai paminėsiu ir dar vieną elementą – bateriją. Kelias savaites panaudojus telefoną susidaro įspūdis, kad 3750 mAh baterija išlieka gyvybinga nemažai laiko. Akivaizdu, kad „Huawei“ pasimokė ir iš „Samsung“ klaidų. Kad „P10 Plus“ sprogs – tikimybė maža. Įrenginys palaiko „Huawei SuperCharge“ technologiją, kuri turi „Huawei Super Safe 5-gate“ saugumo mechanizmą, matuojantį įtampą, srovę ir temperatūrą realiu laiku, kad krovimas būtų ne tik greitas, bet ir saugus.

„Huawei P10 Plus“ kainos – (64 GB) 699 eur, (128 GB) – 799 eur.

„Huawei P10 Plus“ apžvalga: kur du pešasi, trečias laimi

"Huawei P10" pristatymas
+16