G7 šalių reikalų ministrai atmetė raginimą Rusijai ir Sirijai įvesti naujas sankcijas
Papildyta video medžiaga

G7 užsienio reikalų ministrų susitikimas Italijoje
G7 užsienio reikalų ministrų susitikimas Italijoje
  © SCANPIX
ELTA
2017-04-11 14:45

Didžiojo septyneto (G7) šalių užsienio reikalų ministrai atmetė Jungtinės Karalystės (JK) raginimą įvesti Rusijai ir Sirijai naujas sankcijas, taip atsakant į šį mėnesį Sirijos režimo įvykdytą cheminę ataką, informuoja „Financial Times“.

Sankcijas įvesti buvo siūloma dėl Sirijoje panaudoto cheminio ginklo, nors pati Sirija neigia įvykdžiusi cheminę ataką prieš sukilėlių kontroliuojamą Chan Šeichūno miestelį. Per cheminę ataką praėjusią savaitę žuvo 89 žmonės.

Naujienų agentūra AP citavo vyresnįjį JAV pareigūną, teigusį, kad Rusija žinojo apie cheminę ataką, nes virš ligoninės Chan Šeichūne, kurioje aukos prašėsi pagalbos, praskrido dronas. Po kelių valandų naikintuvas bombardavo tą pačią ligoninę ir, anot JAV, tai buvo bandymas uždangstyti cheminę ataką.

Atsakydamos į cheminę ataką, Jungtinės Valstijos per praėjusį ketvirtadienį įvykdytą antskrydį prieš Sirijos kariuomenės oro pajėgų bazę sunaikino penktadalį Sirijos lėktuvų ir pareiškė, kad gali būti įvykdyta daugiau antskrydžių.

Italijoje vykusio ministrų susitikimo pabaigoje Italijos užsienio reikalų ministras Andželinas Alfanas (Angelino Alfano) pranešė, kad šalims nepavyko pasiekti bendro sutarimo dėl naujų sankcijų Rusijai ir Sirijai.

JK užsienio reikalų sekretorius Borisas Džonsonas (Boris Johnson), prieš vykdamas į G7 užsienio reikalų ministrų susitikimą, ragino įvesti sankcijas Rusijos kariuomenės pareigūnams, dirbusiems su Sirijos režimu. Tačiau kitos valstybės, pavyzdžiui, Italija, įspėjo, kad naujos sankcijos galėtų turėti neigiamą poveikį ir pakenkti pastangoms daryti Maskvai spaudimą, kad ši grąžintų prie derybų stalo Sirijos prezidentą Bašarą al Asadą (Bashar al Assad).

Ministrai nutarė atidėti sankcijų įgyvendinimą, iki kol pavyks rasti nepaneigiamų įrodymų dėl cheminės atakos Sirijoje.

Plačiau INFO TV reportaže.

G7 šalių reikalų ministrai atmetė raginimą Rusijai ir Sirijai įvesti naujas sankcijas

G7 užsienio reikalų ministrų susitikimas Italijoje