Prezidentė: urėdijų reforma svarbiau už daugumos stabilumą

Dalia Grybauskaitė ir Saulius Skvernelis
Dalia Grybauskaitė ir Saulius Skvernelis
  © Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2017-03-21 12:53

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį atsakydama į žurnalistų klausimus pareiškė, kad urėdijų reformos reikia ir todėl ji turi pavykti.

„Ar ji bus tokia, kokia pateikta Seime, ar bus siekiama kompromisų, tai ne taip svarbu. Svarbu tai, kad jau laikas ir čia užbaigti nomenklatūrinį valdymą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, miškų sistemoje gajūs simboliai, užsilikę dar nuo sovietinių laikų, kuriais naudojasi ir Lietuvos politinis elitas. D. Grybauskaitė sakė nesijaudinanti dėl valdančiosios koalicijos ateities, o koalicijos ir stabilumą laikanti antraeiliu dalyku.

„Visiškai nesvarbu, kiek stabili ar nestabili dauguma, man svarbiausia, kad reformos būtų vykdomos ir kad Seimas sugebėtų balsuoti ir priimti sprendimus. Ir čia yra svarbiausia“, – teigė šalies vadovė.

Žiūri į opoziciją

Prezidentė taip pat teigė nemananti, kad diskusijos tarp koalicijos partnerių dėl reformų išvirs į derybas, kur bus ieškoma mažiausio bendro vardiklio (realiai neefektyvios ir nieko nekeičiančios reformos) ir teigė matanti atsakingą opoziciją, kuri savo paramą reformoms galėtų užkirsti tam kelią.

„Vietos šantažui, tam mažam vardikliui, nelabai yra“, – teigė prezidentė. Vis dėlto ji pridūrė nelinkinti, kad dirbti liktų mažumos Vyriausybė, nes, anot jos, mažumos Vyriausybei gerokai sunkiau ieškoti kompromisų.

Alfa.lt primena, kad tarp koalicijos partnerių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kilo įtampa dėl urėdijos reformos, kai mažiau mandatų Seime turintys socdemai išreiškė nenorą palaikyti reformą. Opozicijoje esanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos kriksčionių demokratų (TS-LKD) partija teigė palaikysianti siekį reformuoti urėdijų sistemą.

Šia reforma iš esmės siekiama vietoje atskirų 42 urėdijų sukurti vieną bendrą valstybinę įmonę, administruojančią Lietuvos miškų ūkį.

Kompromituoja Seimą

Prezidentė taip pat pasisakė ir apie iniciatyvas Seime surengti apkaltas parlamentarams Kęstučiui Pūkui – už seksualinį priekabiavimą ir Mindaugui Basčiui – dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktos informacijos, susiejančios jį su asmenimis, kurių veikla gali būti pavojinga šalies nacionaliniams saugumui.

Pasak prezidentės, šios skirtingos situacijos kompromituoja Seimą, kuris pats turi priimti sprendimą dėl tolesnio šių parlamentarų darbo tautos atstovais.

„Istorijos labai skirtingos, bet jos abi kompromituoja Seimą. Tai mano tokia nuomonė, bet sprendimus, ar jie gali likti Seime, priims aišku pats Seimas“, – sakė prezidentė.