Čigonių išradingumas: kad apvogtų pensininkę, apsimetė medikėmis

LNK
2017-03-20 23:26

Medikėmis apsimetusios dvi čigonės Vilkaviškio rajone iš pensininkės pavogė vienuolika tūkstančių dolerių ir septynis tūkstančius eurų. Pareigūnai įtariamąsias pagavo, bet visų pinigų jos jau nebeturėjo. Policininkai gyventojų prašo į sulaikytąsias gerai įsižiūrėti.

Vienai moteriai 38-eri, kitai 30-imt metų, abi iš Marijampolės. Moterys ne kartą teistos dėl aferų ir neseniai dar kartą sulaikytos. Čigonės įkliuvo, kai į policiją kreipėsi 82-ejų Keturvalakių seniūnijos gyventoja. Pasak pensininkės, pas ją į namus popietę užėjo dvi čigonės, kurios prisistatė medikėmis. Pasiūlė atlikti keletą procedūrų – stetoskopu paklausė moters širdies, pamatavo kraujo spaudimą. Paskui pensininkę patikino, kad jai neva iš kažkokio fondo priklauso 180 eurų.

Čigonės ištraukė penkių šimtų eurų kupiūrą, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, yra padirbta ir paprašė grąžos. Pensininkė nuėjo pasiimti pinigų, o aferistės stebėjo, kur jie padėti. Galiausiai tariamos medikės pensininkei liepė eiti iš pašto dėžutės pasiimti atsiųsto rašto. Moteris, aišku, jo nerado. Kai grįžo, aferistės paskubomis išėjo. Praėjus keliolikai minučių pensininkė patikrino savo kambarį ir pasigedo santaupų – 11-os tūkstančių dolerių ir septynių tūkstančių eurų. Rajono gyventoja nedelsdama kreipėsi į policiją.

Maždaug po pusvalandžio Marijampolėje pareigūnai sustabdė mašiną su dviem tariamomis medikėmis. Pas jas rastas stetoskopas ir kraujospūdžio aparatas, taip pat dalis pinigų. Kur likusi pensininkės santaupų dalis – neaišku. Pasak pareigūnų, jau kuris laikas įvairaus plauko apsimetėlės „socialinės darbuotojos“, „medikės“ ir „pensijų specialistės“ apgaudinėja skirtingų Lietuvos vietovių žmones. Manoma, kad įtariamosios panašių nusikaltimų galėjo įvykdyti ir Lazdijų, Alytaus, Kelmės, Trakų, Prienų, Raseinių, Vilkaviškio rajonuose bei kituose Lietuvos miestuose. Įtariamosios dėvėdavo skirtingus perukus, akinius, stengėsi keisti savo išvaizdą.