Teisėją ir jos šeimą išžudyti grasinęs ir pinigų reikalavęs kalinys bausmę prasiilgins

LNK
2017-03-20 23:05

Už grotų sėdintis Gintaras Vyšniauskas grasinimus išsiuntė laikinajai Molėtų rajono apylinkės teismo pirmininkei. Laišką gavusi moteris liko šokiruota – jis buvo permirkęs krauju, voke taip pat buvo įdėta ir skutimosi peiliuko nuolauža. Tekstas išgąsdino ne ką mažiau, rašytojas pagrasino kankinimais ir nužudymu. Autorius perspėjo, kad nukentės ir šeima, jei nebus pervesti pinigai, o pareikalauta 50 tūkstančių eurų – pinigams pervesti buvo nurodytos net 5 sąskaitos.

Nustatyta, kad laišką 23-ejų vyras išsiuntė atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Alytaus pataisos namuose. Laiške jis paminėjo, kad su teismo pirmininke susidoros jo sėbrai, esantys laisvėje. Dėl turto prievartavimo Gintaras Vyšniauskas laiką už grotų gerokai pasiilgino – subendrinus su ankstesniu teistumu gavo 7 metus belangės. Vis dėl to daugybę kartų teistas kalinys sprendimą apskundė.

Nuteistasis aiškina, kad realaus tikslo prievartauti turto neturėjo, taip pat jis ginasi, kad tuo metu net nežinojo, kas ėjo teismo pirmininko pareigas, vis dėlto ši versija išsisukti Vyšniauskui nepadėjo. Jo skundas atmestas, o bausmė lieka nepakeista. Teismas pasisekė, kad, siųsdamas tokį laišką, Vyšniauskas įbaugino ne tik pirmininkę, bet ir likusius teismo darbuotojus, o prievartaujant turtą net nebūtinos pasekmės. Kalinys taip pat privalės mokėti ir teismo išlaidas, kone 130 eurų. Turimais duomenimis, jaunas vyras jau yra teistas 16 kartų, jo kriminalinėje praeityje gausu vagysčių, reketo ir plėšimų.